comScore

Dünya Kupası Haberleri: İzlandalı işçi oyuncu Birkir Mar Saevarsson'dan çarpıcı yorum

18 Haziran 2018, Pazartesi 12:30
Dünya Kupası Haberleri: İzlandalı işçi oyuncu Birkir Mar Saevarsson'dan çarpıcı yorum

Dünya Kupası'nda Arjantin ile 1-1 berabere kalan İzlanda'nın savunma oyuncusu Birkir Mar Saevarsson, normal hayattaki mesleğiyle ilgili yorum yaptı.

FutbolArena - Son yıllarda yakaladığı ivmeyle tüm dünyanın ilgisini çeken İzlanda, ilk defa katıldığı EURO 2016 sonrası şimdi de Dünya Kupası'nda boy göstetiyor. Arjantin ile 1-1 berabere kalan İzlanda'da birçok oyuncu ülkesinde başka bir işle uğraşıyor. Bu isimlerden biri de Birkir Mar Saevarsson...
 

İzlandalı futbolcuların gerçek hayattaki işleri


Lionel Messi'nin penaltısını kurtaran Hannes Halldorsson, İzlanda'da film yönetmenliği yaparken savunma oyuncularından Birkir Mar Saevarsson da pekatleme şirketinde çalışıyor. Deneyimli oyuncu bu konuyla ilgili çarpıcı bir yaklaşımda bulundu.

İzlanda'da lav tuzu paketleme işinde çalışan 33 yaşındaki savunma oyuncusu Birkir Mar Saevarsson: "Benim fabrikada işçi olarak çalışmam, Dünya Kupası'na katılmamızdan çok daha norma" diye konuştu. 1984 doğumlu oyuncu bugüne kadar İzlanda Milli Takımı formasını 68 kez giydi ve bu maçlarda 2 de gol attı. Deneyimli oyuncu, Lionel Messi karşısında son derece etkili bir savunma yapmıştı.


Dünya Kupası Haberleri FutbolArena'da

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)