comScore

Dünya Kupası Haberleri: İngiltere, Dünya Kupası tarihine geçti!

24 Haziran 2018, Pazar 16:08
Dünya Kupası Haberleri: İngiltere, Dünya Kupası tarihine geçti!

İngiltere, Dünya Kupası'nda Panama karşısında adeta gol olup yağdı! Panama filelerine 5 gol bırakan İngilizler Dünya Kupası rekoru kırdı.

FutbolArena - İngiltere ile Panama Dünya Kupası'nda gruplarındaki 2. maçlarda birbirlerine rakip oldu. Turnuvanın favorilerinden İngiltere, Panama'ya ilk yarıda 5 gol bıraktı.
 

İngiltere'nin Dünya Kupası tarihinde attığı goller


İngiltere ile Panama mücadelesinde İngiltere rakip filelere 5 gol bırakırken önemli bir rekora imza attı. Daha öne 1966 yılında kendi ülkelerinde düzenlenen Dünya Kupası'nı kazanan ve bu tarihten sonra turnuvalarda başarı yakalamakta zorlanan İngiltere attığı 5 golle tarihe geçti. İngiltere Dünya Kupası 'nın tüm tarihinde ilk kez bir maç içinde 5 gol atmayı başardı.
 

İngiltere Dünya Kupası'na nasıl geldi?


Futbolu bulan ülke İngiltere, Dünya Kupaları tarihinde ise genelde hayal kırıklıkları yaşadı. Sadece ülkelerinde düzenlenen 1966 Dünya Kupası'nda şampiyon olan İngiltere bu turnuvaya da şeytanın bacağını kırmak için hazırlanıyor. İngiltere'nin son 20 yılda Dünya Kupaları ve Avrupa Şampiyonlarında elde ettiği en yüksek derece çeyrek final olabildi. 

Eleme ve hazırlık maçları: 2018 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri F Grubunda mücadele eden İngiltere zorlanmadan grubunu lider tamamlamasını bildi. 8 galibiyet ve 2 beraberlikle 26 puan toplayan İngiltere; Slovakya, Slovenya ve İskoçya gibi rakiplerini geride bıraktı. İngiltere Mart ayında oynadığı iki hazırlık maçında ise İtalya ile 1-1 berabere kaldı ve Hollanda'yı da 1-0 yendi.

Dünya Kupası Haberleri FutbolArena'da

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"