comScore

Dünya Kupası Haberleri: Dünya Kupası'nı İngiltere ve İspanya taşıyor!

26 Haziran 2018, Salı 11:16
Dünya Kupası Haberleri: Dünya Kupası'nı İngiltere ve İspanya taşıyor!

Dünya Kupası'nda büyük heyecan devam ederken atılan gollerin liglere olan dağılımında İngiltere İspanya açık ara zirvede yer alıyor. İşte Dünya Kupası'nın en golcü ligleri

FutbolArena Detay - Dünya Kupası'nda grup aşamalarında 3. maçlar oynanmaya başlarken en golcü ligler sıralamasında açık bir fark göze çarpıyor. Dünya Kupası'nda şu ana kadar 0-0 biten maç bulunmazken en gollü turnuvalardan biri gerçekleşiyor.
 

Dünya Kupası'nda gol atan futbolcuların lig dağılımı


Rusya'da düzenlenen 2018 Dünya Kupası'nda boy gösteren ülkeler arasında Premier Lig ve La Liga'da oynayan futbolcular son derece yüksek bir gol rakamına ulaştı. Dünya Kupası'nda Premier Lig'de oynayan futbolcular 28 kez fileleri havalandırırken İngiltere bu alanda ilk sırada yer alıyor. İngiltere'yi takip eden ligse İspanya oldu. İspanya La Liga'da forma giyen futbolcular Rusya'da fileleri 26 kez havalandırdı.

Bu iki lig açık ara ilk 2 sırada yer alırken 3. sırada Almanya Bundesliga yer aldı. Dünyanın en önemli liglerinden biri olan Bundesliga'da bu sayı 8'de kalırken Rusya Premier Lig'de ise 7 oldu.
Spor Toto Süper Lig'de ise bu sayı 2 olarak belirlendi. Fas'ta oynayan Boutaib, İspanya filelerini havalandırırken Ricardo Quaresma da İran kalesine şık bir gol gönderdi.


 

Dünya Kupası'nda kendi kalelerine atılan gol sayıları


Dünya Kupası'nda bir diğer dikkat çeken noktaysa kendi kalesine atılan goller oldu. Dünya Kupası'nda bugüne kadar toplamda 6 oyuncu kendi filelerine gönderdi. Bu sayı daha şimdiden 2018 Dünya Kupası'nı kupa tarihine geçirdi. 1998 Dünya Kupası'nda 64 maçın sonunda toplamda kendi kalesine atılan gol sayısı 6 idi. Rusya'daki turnuvada daha şimdiden bu rakama erişildi. Eğer bir gol daha atılırsa 2018 Dünya Kupası, kendi kalesine en çok gol atılan turnuva olarak tarihe geçecek.
Dünya Kupası Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"