comScore

Dünya Kupası Haberleri: Dünya Kupası, 'Penaltı' kupası oldu!

20 Haziran 2018, Çarşamba 14:11
Dünya Kupası Haberleri: Dünya Kupası, 'Penaltı' kupası oldu!

Dünya Kupası'nda heyecan fırtınası devam ederken penaltı konusunda ezberbozan bir turnuva gerçekleşiyor. Bugüne kadar oynanan maçlarda toplam 10 penaltı çalındı. İşte o penaltılar!

FutbolArena - 2018 Dünya Kupası heyecanı Rusya'da devam ederken şu ana kadar oynanan 17 maçta çalınan penaltılar dikkat çekti. Dünya Kupası'na adeta VAR sistemi ve penaltı sayıları damfa vurdu.
 

2018 Dünya Kupası'nda çalınan penaltı sayısı


Rusya'da düzenlenen dev turnuvada şu ana kadar toplamda 17 maç oynanırken bu maçlarda toplamda 10 penaltı çalındı.  Bu 10 penaltının 6'sında hakemler, Video Yardımcı Hakem (VAR) sistemiyle beyaz noktayı gösterdi. Dünya Kupası tarihinde ilk maçlar dahilinde ilk kez bu kadar sayıda penaltı çalındı. İlk maçlar sonunda 16 karşılaşmada tam 9 kez penaltı çalındı.

Atılan 10 penaltının 8'i gol olurken 2'si de kaçtı. Peru Milli Takımı'nda Cueva, Danimarka'ya karşı penaltıyı kaçırırken Lionel Messi de İzlanda karşısında topu kaleciye nişanladı.
 

Dünya Kupası'nda penaltıdan gol atan futbolcular


Fransa - Avustralya maçındaysa bir maçta 2 penaltı çalındı. Griezmann ve Jedinak takımları adına penaltıları gole çevirmeyi başardı. 3-3 biten İspanya - Portekiz maçında Ronaldo penaltıyı gole çevirirken, Hırvatistan'da Luka Modrid, İsveç'te Granqvist, Japonya'da Kagawa, Tunus'ta Sassi ve Mısır'da da Mohamed Salah penaltıları gole çevirdi.


Dünya Kupası Haberleri FutbolArena'da!

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!