comScore

Dünya Kupası Haberleri: Cristiano Ronaldo tarihe geçti! Üst üste...

15 Haziran 2018, Cuma 21:19
Dünya Kupası Haberleri: Cristiano Ronaldo tarihe geçti! Üst üste...

Dünya Kupası'nda İspanya ile karşılaşan Portekiz'de Cristiano Ronaldo attığı gollerle müthiş bir başarıya imza attı.

FutbolArena Detay - Portekiz Milli Takımı, 2018 Dünya Kupası'nda İspanya ile karşılaşırken 4. dakikada Cristiano Ronaldo perdeyi açan golü kaydetti. Cristiano Ronaldo attığı bu golle futbol tarihine adını altın harflerle yazdırdı.
 

Cristiano Ronaldo'nun İspanya'ya attığı gol 


Portekiz - İspanya mücadelesinde henüz 4. dakikada Ronaldo ceza alanına girerken Nacho'nun müdahalesiyle yerde kaldı, Portekizli yıldız penaltıyı gole çevirdi. Ronaldo 44. dakikada da kendisinini ve takımının 2. golünü kaydetti.

Real Madrid'in yıldızı Cristiano Ronaldı son 3 Dünya Kupası'nda da gol atmayı başardı. 2006, 2010, 2014 Dünya Kupası'nda fileleri sarsan Ronaldo öenmli bir başarıya daha imza attı. Opta verilerine göre, Cristiano Ronaldo, milli takım formasıyla üst üste sekiz büyük turnuvada gol atan ilk isim oldu.
4. OYUNCU OLDU

Ayrıca Ronaldo, 4 farklı Dünya Kupası'nda da gol atan 4. oyuncu oldu! Daha önce, Pele, Uwe Seeler ve Klose bu unvana sahip olmuştu.
 

Ronaldo'nun Dünya Kupası'nda gol attığı maçlar


2006 Portekiz 2-0 İran 1 gol
2010 Portekiz 7-0 Kuzey Kore 1 gol
2014 Portekiz 2-1 Gana 1 gol
2018 Portekiz 1-0 İspanya 1 gol

16,6 MİLYON POUND ÖDEYECEK

İspanyol hükümeti tarafından vergi kaçırdığı belirlenen Cristiano Ronaldo'nun bir süredir devam eden davası sonuçlandı. Ronaldo'nun vergi kaçırdığı ispatlandı ve Portekizli yıldız da suçlamaları kabul etti.

Ronaldo ile İspanyol devlet kurumları arasında yapılan anlaşmada 2 yıllık hapis cezası ve 16,5 milyon pound para cezasına çevrildi. 

Cristiano Ronaldo'ya eski kulübü Manchester United başta olmak üzere birçok kulüpten transfer teklifleri geldiği ve Real Madrid'den de ayrılabileceği konuşuluyor. 

GOLÜ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

RONALDO'NUN 2. GOLÜNÜ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ!


Dünya Kupası Haberleri FutbolArena'da

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)