comScore

Dünya Kupası Haberleri: Arjantin, Dünya Kupası grubundan nasıl çıkar?

22 Haziran 2018, Cuma 20:31
Dünya Kupası Haberleri: Arjantin, Dünya Kupası grubundan nasıl çıkar?

Dünya Kupası D Grubu'nda Arjantin, Nijerya'nın İzlanda'yı yenmesiyle birlikte gruptan çıkma şansını az da olsa arttırdı. Arjantin, Dünya Kupası'nda ikinci tura nasıl çıkar? Detaylar haberimizde.

FutbolArena - Dünya Kupası'nda büyük heyecan devam ederken Arjantin hayal kırıklığı yaratıyor. Hırvatistan'a 3-0 yenilen Tangocular Nijerya'nın İzlanda'yı yenmesi sonrası gruptan çıkmak için umutlandı.

Lionel Messi başta olmak üzere birçok dünya yıldızını kadrosunda barındıran son Dünya Kupası finalisti Arjantin, İzlanda ile berabere kaldıktan sonra Hırvatistan'a da 3-0 mağlup olmuştu. D Grubu'nda 1 puanı bulunan Arjantin'in gruptan çıkabilmesi için öncelikle Nijerya'yu mutlaka yenmesi gerekiyor. İşte o ihtimaller...
 

Dünya Kupası'nda Arjantin, gruptan nasıl çıkar? 


En basit ihtimalle Arjantin, son maçta Nijerya'yı yenerse puanını 4'e yükseltecek. İzlanda, Hırvatistan'ı yenemezse Arjantin grup ikincisi olarak 2. tura çıkacak. İzlanda, Hırvatistan'ı yenerse, Arjantin için işler genel averaja kalacak. İzlanda Hırvatistanı kaç farkla yenerse Arjantin'in Nijerya'yı İzlanda'nın attığı farktan 2 fark fazla yenmesi gerekiyor. Böyle bir durumda Arjantin +1 averaj önde ama goller eşit oluyor. Izlanda, Hırvatistan'ı 1-0 yenerse averajlar 2 ve 3 oluyor. Bu durumda Arjantin 2-0 kazanırsa averajlar Arjantin'in lehine işliyor ve gol fazlasıyla Arjantin 2. tura yükseliyor.
D GRUBU PUAN DURUMU VE MAÇ PROGRAMIDünya Kupası Haberleri FutbolArena'da

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!