comScore

Dünya Kupası Haberleri: Arjantin, 1990'dan sonra ilki yaşadı

16 Haziran 2018, Cumartesi 18:49
Dünya Kupası Haberleri: Arjantin, 1990'dan sonra ilki yaşadı

Arjantin, Dünya Kupası'nda İzlanda ile oynadığı mücadelede 1-1'lik beraberlikle ayrılırken 1990 Dünya Kupası'ndan sonra bir ilki yaşamış oldu.

FutbolArena - Arjantin, Dünya Kupası'na iyi bir başlangıç yapamadı. Tangocular, İzlanda ile 1-1 berabere kaldı. Arjantin bu sonuçla 28 sene öncesine geri döndü.
 

Arjantin'in ilk maçı kazanamadığı son Dünya Kupası


Yıldızlılar topluluğu Arjantin, İzlanda karşısında oldukça zorlandığı maçta 1-1 beraberlikle ayrılırken iyi bir başlangıç yapamadı. Lionel Messi'nin etkisiz kaldığı maçta Arjantin 1990 Dünya Kupası'ndan sonra ilk kez kupadaki ilk maçı kazanamadı.

Arjantin, 1990 Dünya Kupası'nda ilk maçı Kamerun'a karşı oynamış ve karşılaşmadan 1-0 mağlup ayrılmıştı.
 

Arjantin - İzlanda maçı penaltı pozisyonu


Arjantin - İzlanda maçının ilk yarının sonlarına doğru gelişen Arjantin atağında sağ kanattan ceza sahasına gönderilen topta, Sigurdsson'un elle oynadığı pozisyonda Arjantin futbolcuları penaltı bekledi. Ancak maçın hakemi Polonyalı Marciniak yoğun itirazlara rağmen penaltı olmadığını söyledi ve korner işaretini yaptı. 
Arjantin futbolcuları Messi de dahil olmak üzere ilk yarının sonuna doğru Polonyalı hakeme yoğun itirazlarda bulundu. Ancak Marciniak, topun vücuttan sektiğini ve kasıtlı bir elle oynama olmadığını söyleyerek pozisyonun nizami olduğunu belirtti. Arjantin - İzlanda maçının ilk yarısı 1-1 berabere bitti. Dünya Kupası Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)