comScore

Dünya Kupası G Grubu'nda lider kim olacak? Oğuz

24 Haziran 2018, Pazar 17:45
Dünya Kupası G Grubu'nda lider kim olacak? Oğuz

2018 FİFA Dünya Kupası G grubunda İngiltere'nin Panama'yı 6-1'lik skor ile mağlup etmesinin ardından grubun diğer favorisi Belçika ile puan, gol ve yenilen gollerde eşitlik getirdi.

FutbolArena - 2018 FİFA Dünya Kupası heyecanı tüm hızı ile devam ediyor. İngiltere bugün oynanan müsabakada farklı bir galibiyet aldı. Panama karşısında 6 gollü bir galibiyet alan İngiltere, G grubundaki puanını 6'ya çıkardı ve grubun diğer favori ekibi Belçika ile puanını eşitledi.


Dünya Kupası'nda G grubunda kim lider olacak?


2018 FİFA Dünya Kupası'nda G grubu favorileri arasında yer alan Belçika ve İngiltere beklenildiği üzere ilk 2 maçından 6 puan çıkartarak grupta sürprize yer vermedi. Panama'yı 6-1'lik skor ile bugün mağlup eden İngiltere, Belçika ile puanını eşitledi. İki takımı puanını eşitlediği grupta liderin kim olacağı ise büyük bir merakla bekleniyor. 

İngiltere ve Belçika'nın puanlarının eşit olmasının yanı sıra attıkları ve yedikleri gol sayıları da eşit durumda. Grubun üçüncü karşılaşması ise Belçika ve İngiltere arasında oynanacak ve büyük bir mücadeleye sahne olacak.
GÖRÜLEN KARTLAR BELİRLEYECEK

Akıllardaki en büyük soru işareti ise iki takımın maçı eşitlik ile sonuçlanırsa grubun liderinin kim olacağı yönünde. İki takımın maçının beraberlik ile biterse grubun liderini görülen kartlar belirleyecek.

28 Haziran 2018 Perşembe günü oynanacak olan Belçika - İngiltere maçı berabere biterse, şu an Belçika'nın 3, İngiltere'nin 2 sarı kartı var. O maçta İngiltere rakibinden bir sarı kart fazla görür ve kartlarda da eşitlik olursa kura çekimi sonunda G grubu lideri belli olacak.

Dünya Kupası Haberleri FutbolArena'da

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)