comScore

Galatasaray Galatasaray

Drogba, Soma'ya yardım etti mi?

23 Şubat 2015, Pazartesi 02:03
Drogba, Soma'ya yardım etti mi?

Soma'da yaşanan maden faciası sonrası yapılan yardımların henüz yerine ulaşamaması tartışmalara neden oldu. Drogba'nın Soma'ya 1 milyon Euro bağışladığı iddialarınaysa futbolcu "ben yardım yaparsam bunu açıklamam" diyerek tepki göstermişti.

FutbolArena Detay - Soma'da yaşanan maden faciasının ardından Drogba'nın da Soma'ya yardımda bulunacağı yazılmıştı. Hatta bunu dillendiren isimse o dönem Galatasaray'ın yöneticisi olan Emir Sarıgül'dü. Sarıgül, Twitter hesabından Didier Drogba'nın Soma mağdurlarına 1 milyon euro (3 milyon TL) bağış yapacağını duyurmuştu.

DROGBA 14 MAYIS'TA AÇIKLAMIŞTI
Drogba'nın Soma'ya yardımda bulunacağı haberlerinin çıkması üzerine 14 Mayıs'ta oynanan Galatasaray – Kayseri Erciyesspor maçının ardından  Soma'da hayatını kaybedenlerin ailelerine 1 milyon euro bağışlayacağı yönündeki iddialara yanıt vermişti.

REKLAM YAPMAM DİYEREK TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Drogba, “Soma'daki insanlara yardım etmek için elimden geleni yapacağım. Ama bunun için benim adımın kullanılmasını istemiyorum. Ben böyle konularda reklam yapacak bir insan değilim. Ben oradaki insanlara yardım ettiğimde, adımın kullanılmasını istemiyorum. Benim böyle bir reklama ihtiyacım yok. Türkiye'yi çok seviyorum, bu nedenle de bunu açıklamak istedim” demişti.

FutbolArena akşam haberleri turu (21 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.