comScore

Dray nedir? Trenin dray olması ne demek? Dray ne demek? (Tekirdağ tren kazası dray ne anlama geliyor?)

08 Temmuz 2018, Pazar 23:21
Dray nedir? Trenin dray olması ne demek? Dray ne demek? (Tekirdağ tren kazası dray ne anlama geliyor?)

Tekirdağ'daki tren kazasının sebebi belli oldu. Tekirdağ'daki tren kazasının trenlerin Dray olmasından dolayı gerçekleştiği öğrenildi. Peki Dray nedir? Dray ne demek? Dray ne anlama geliyor? Trenin dray olması ne demek? Tekirdağ'daki tren kazasıyla ve son dakika Dray gelişmeleri haberimizin devamında. 

FutbolArena - Tekirdağ'da gerçekleşen tren kazasında kazanın nedeni belli oldu. Trenin dray olduğu öğrenildi. Tekirdağ Çorlu'daki tren kazasının ardından trenin Dray olmasının ardından Dray kelimesi internet ortamında popüler oldu. Peki Dray nedir? Dray ne demek? Tren nasıl Dray olur? Dray kelimesiyle ilgili bilmeniz gerekenleri haberimizde derledik. 


Dray nedir? Dray ne demek? Tren dray olunca ne oluyor? (Tekirdağ'da son dakika tren kazası)


Tekirdağ'da gerçekleşen tren kazasının sebebi belli oldu. Trenin dray olduğu ortaya çıktı. Bu gelişmenin ardından dray kelimesinin anlamını merak eden birçok insan internet ortamında Dray nedir? Dray  ne demek? Trenin Dray  olması ne anlama geliyor? şeklinde arama yapmaya başladıalr. Dray hakkında merak ettiklerinizi Trenin dray olmasıyla ilgili hazırladığımız haberin devamında bulabilirsiniz. 

Dray, trenin yoldan, raydan çıkması anlamına gelmekle birlikte, vatandaşlar dray sözcüğünü merak etmeye başladılar. Tekirdağ'daki trenin yağış nedeniyle yaşadığı dray, bazı yolcuların hayatını kaybetmesine, bazı yolcuların da yaralanmasına sebep oldu. Çorlu'daki tren kazasında dray olduğu açıklandı. Drayın pek çok nedeni olmakla birlikte genellikle aşırı yağışlı havada vagonların raydan çıkmasıyla meydana geliyor.
 

Tekirdağ'da tren kazası son dakika haberleri


Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde Sarılar köyü yakınlarında yolcu treni, vagonlarından bir kısmının raydan çıkması sonucu devrildi. Olay yerinde çok sayıda yaralı ve ölü olduğu belirtiliyor. Araç ile ulaşımın çok zor olduğu belirtilen bölgeye ambulans helikopter sevk edildi.

Kaza sonucunda 10 kişi hayatını kaybetti, 75 kişi yaralandı. Yaralıları kurtarma operasyonuna ilk olarak bölgedeki tarlalarda çalışan tarım işçileri ve köylüler katıldı.

SON DAKİKA GELİŞMELERİ İÇİN TIKLAYIN>>>

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"