comScore
1 / 8

Dortmund resmen açıkladı! Galatasaray ve Beşiktaş...

FutbolArena - Bundesliga’da bu sezon ilk 11 haftayı lider tamamlayan Dortmund, devre arasında değişime devam edecek. 6 oyuncu yolcu. Peki bu isimler hangileri? Hangi takımlara gidecekler? Üç büyükler bu isimlerin transferini düşünür mü? Gelin birlikte bakalım.

2 / 8
Borussia Dortmund’un başarılı teknik direktörü Favre, kulüpte önemli bir değişime gidiyor. 29 kişilik geniş kadrodan bazı oyuncularla yollar ayrılacak. Bazı isimler satılık, bazıları ise kiralık olarak gönderilecek.
3 / 8

SHİNJİ KAGAWA

<h2>SHİNJİ KAGAWA</h2>
Bonservisi ile gönderileceklerin başında yaz transfer döneminde Beşiktaş ile anılan Shinji Kagawa geliyor. 29 yaşındaki Kagawa bu sezon da çok az süre bulabildi ve takımdan gönderilecek.
4 / 8

ÖMER TOPRAK

<h2>ÖMER TOPRAK</h2>
Takımdan ayrılabilecek isimlerden biri de Milli futbolcumuz Ömer Toprak. 29 yaşındaki Ömer geçen sezon başında 12 milyon euroya Leverkusen’den transfer edilmesine karşın Favre’nin gözüne giremedi. Ömer Dortmund’ta Akanji, Diallo gibi genç stoperlerin arkasına yedek kaldı.
5 / 8

SEBASTİAN RÖDE

<h2>SEBASTİAN RÖDE</h2>
Bonservisi ile gönderilmek istenen isimlerden biri de Sebastian Rode. 2 sezon önce 12 milyon euroya Bayern Münih’ten alınan Röde, beklentilerin altında kaldı.

28 yaşındaki oyuncu sakatlıklardan kurtulamazken bu sezon da hiç forma şansı bulamadı.
6 / 8

JEREMY TOLJAN

<h2>JEREMY TOLJAN</h2>
Yakın zamanda transfer edilmesine rağmen Favre’nin gözüne giremeyen isimlerden biri de Jeremy Toljan. Ömer ile aynı dönemde 7 milyon euroya transfer edilen Toljan sol bek dışında birçok farklı mevkiide de forma giyebiliyor.
7 / 8

ALEXANDER ISAK

<h2>ALEXANDER ISAK</h2>
Dortmund’un kiralık olarak göndermeyi düşündüğü isimlerden biri ise golcü Isak. Derin kadroda kendisine şans bulamayan 19 yaşındaki golcünün pişmesi için kiralık olarak gönderileceği düşünülüyor. Isak, İsveç futbolunun yeni Ibrahimovic’i olarak gösteriliyordu.
8 / 8

DZENİS BURNİC

<h2>DZENİS BURNİC</h2>
Dortmund’un kiralık göndermek istediği isimlerden biri de Dzenis Burnic. Almanya’nın altyaş milli takım kategorilerinde forma giyen 20 yaşındaki ön libero Burnic oynayabileceği bir takıma gönderilecek.