comScore

Dortmund cephesinden İlkay Gündoğan ve asker selamı sözleri

16 Ekim 2019, Çarşamba 22:59
Dortmund cephesinden İlkay Gündoğan ve asker selamı sözleri

Borussia Dortmund yöneticisi Watze, İlkay Gündoğan'ın milli futbolcularımızın asker selamı fotoğrafını beğenip, sonrasında beğenisini geri alması hakkında konuştu. 

FutbolArena Dış Haberler - İlkay Gündoğan'ın milli maç sonrasında sosyla medya hesabından futbolcularımız asker selamı paylaşımını beğendikten sonra geri alması Almanya'da gündeme otururken, bu konuyla ilgili olarak Borussia Dortmund yöneticisi Watzke açıklamalarda bulundu. 

"İLKAY MİLLİYETÇİ EĞİLİMLERİ OLAN BİR ÇOCUK DEĞİL"
İlkay Gündoğan'ı iyi tanıyorum. Milliyetçi eğilimleri olan bir insan değil. Buna inanıyorum. Cenk Tosun, İlkay Gündoğan'ın yakın arkadaşı. İngiltere'de bir süre birlikte yaşadılar. Ben İlkay'a inanıyorum. Kaldı ki, beğeniyi geri aldı. Türk hükümetinin zannediyorum ki, bu durum hoşuna gitmedi. 

"SOSYAL MEDYA BAZEN SORUN KAYNAĞI OLABİLİYOR"

Sosyal medya aslında futbolda zaman zaman sorun kaynağı haline geliyor. Tüm gün instagram hesaplarına bakarsınız. Hoşlanırsınız ve bazen beğendiğiniz paylaşımın politik sonuçlar doğuracağını düşünemezsiniz. İlkay'ın da durumu bu. O fotoğrafı gol sevinci olarak gördüğüne inanıyorum ve nihayetinde sonrasında beğenisini kaldırdı. 
 

İlkay Gündoğan asker selamı açıklaması


İlkay Gündoğan ise geçtiğimiz günlerde Alman basınında asker selamı fotoğrafını beğenip, sonrasında beğeniyi geri almasıyla ilgili olarak, "
Siyasi olarak düşünüldüğünü görünce beğenimi geri aldım. İnanın bana, geçen seneden sonra politi k bir açıklama yapmak isteyeceğim son şey bile değil." açıklamasını yaptı. 

Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!


FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)