comScore

Dolarda son durum: Dolar kuru yükseldi mi? Dolar kuru yükelecek mi? (26 Mart Dolar kuru)

26 Mart 2019, Salı 15:40
Dolarda son durum: Dolar kuru yükseldi mi? Dolar kuru yükelecek mi? (26 Mart Dolar kuru)

Son aylarda vatandaşların aklındaki en büyük soru işareti dolar neden yükseliyor, yükselmeye devam edecek mi? 26 Mart anlık dolar kuru ve dolar kuru hakkında son gelişmeşer haberimizde.

Ülkemizde son yıllarda yaşanan dola kurunun anlık dalgalanması vatandaşların da dikkatini çekmiş durumda. Dolar ile borçlanan, dolar kuru ile iş yapan, dolar kuru ile birikim yapan vatandaşlarımız her gün dolar kurunun anlık iniş ve çıkış grafiğini araştırıyor. Günlük dolar kuru takibi yaparak fırsatları değerlendirmek isteyen vatandaşlar internet arama motorlarında dolar bugün ne kadar? dolar ne kadar oldu? dolar bugün kaç TL? gibi araştırmalar yapıyor. Dolar kuru yükseldi mi? Detaylar haberimizde.


Dolar kuru yükseliyor mu? Anlık dolar kuru takibi (26 Mart Dolar kuru ne kadar?)


Piyasaların açılması ile birlikte dolar kurunun anlık takibi vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor. 5.2 seviyelerinde takip eden dolar kurunun bu hafta piyasaların açılması ile birlikte piyasalarda ciddi bir yükseliş trendi içerisinde gireceği görüşü hakimdi.

Yerel seçimin yaklaşması ile birlikte vatandaşların gözü dolar kurunda. Özellikle temal gıda ve giyim ihtiyaçlarında dolar kuru ile birlikte gelen zamlardan sonra vatandaşlar dolar kurunun daha fazla artmasından endişe ediyor.
Dolar kurunu anlık takip eden vatandaşlar internet ortamında dolar kurunu anlık takip edeceği siteler arıyor. 26 Mart itibari ile dolar kuru saat 15:40 civarlarında 5,2 seviyesinde devam ediyor. Dolar kurunu anlık takip etmek ve dolar kuru hakkında yorumlar almak isteyenler aşağıda yer alan linke tıklayabilir.
 

Dolar kuru ile ilgili yorumlar için tıklayın Dolar kuru neden çıkıyor? Dolar neden yükseliyor? Doların yükselme sebebi ne?


Son yıllarda yaşanan dolar kurundaki dalgalanma hem vatandaşları hem de iş dünyasını büyük sıkıntıya sokmuş durumda. Dolar kurunda günlük yaşanan dalgalanmalar market ve teknoloji gibi önemli sektörlerin fiyatlarına da yansımış durumda. Peki dolar kuru neden yükseliyor? Son aylarda vatandaşların aklındaki en büyük soru işareti bu konu. Doların önlenemez yükselişi sonrasında vatandaşlar internet ortamında araştırmalar ve makaleler okuyor.

Uzmanlar yaptıkları yorumlarda Dolar kurunun yükselmesinde tek bir sebebin bulunmadığı bir çok parametrelerin olduğu belirtiliyor. Ülkenin iç ve dış borcu, üretim kapasitesi gibi bir çok etkenini doların yükselişi ve Türk Lirası'nın değer kaybetmesinde rol oynayabileceği şeklinde belirtiliyor.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"