comScore

Dolar neden yükseldi? Dolar kaç TL oldu (Dolar 6 TL mi oldu?)

26 Ağustos 2019, Pazartesi 01:45
Dolar neden yükseldi? Dolar kaç TL oldu (Dolar 6 TL mi oldu?)

1 Dolar ne kadar oldu? Dolar neden yükseldi? Dolar kaç TL oldu? 26 Ağustos Pazartesi yaşanan dolar kuru dalgalanması vatandaşların bir numaralı gündem maddesi oldu. Güncel dolar ve euro kuru haberimizde.

1 Dolar kaç TL? Dolar neden yükseldi? Dolar kaç TL oldu? Dolar ne kadar oldu? Dolar gece yarısı neden yükseldi? Son yıllarda ülkemizde yükselen dolar ve euro kuru, vatandaşların bir numaralı gündem maddesi oldu. 25 Ağustos Pazar'ı 26 Ağustos Pazartesi'ye bağlayan gece dolar ve euro kurundaki artış, sosyal medyanın gündemi oldu. Dolar bir anda 5.50 seviyesinden 6.24 seviyelerine kadar çıktı. Yaşanan bu gelişme sonrasında 'Dolar neden yüksedi?' soruları akıllara geldi.


26 Ağustos Pazartesi Dolar bir anda neden yükseldi?


25 Ağustos Pazar'ı 26 Ağustos Pazartesi'ye bağlayan gece dolar ve euro kurunda büyük bir artış yaşandı. 5.50 seviyelerinde seyereden dolar kuru bir anda 6.24 seviyelerini gördü. Vatandaşlar yaşanan kur artışı sonrasında internet ortamında arama motorlarına 'Dolar bir anda neden arttı?', 'Dolar ne kadar oldu?', 'Dolar kaç TL oldu?' sorularına yanıt aramaya başladı.

SOSYAL MEDYANIN GÜNDEMİNE OTURDU
Dolar ve euro kurunun gece yarısı büyük bir dalgalanma yaşaması, sosyal medya kullanıcılarının da gündemine oturdu. Sosyal medyada Dolar ve Euro kelimesi en çok konuşulanlar listesine giriş yaptı.
Dolar kurunun birden 6 seviyelerine çıkmasından sonra sosyal medya kullanıcıları, kişisel hesaplarından 'Dolar neden yükseldi?' sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Yaşanan bu gelişme Dolar kurunu en çok konuşulanlar listesinde zirveye taşıdı.


1 DOLAR NE KADAR? GÜNCEL DOLAR-EURO KURU TAKİBİARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!