comScore

Dolar bugün ne kadar? 23 Mart Dolar kaç TL?

23 Mart 2019, Cumartesi 10:59
Dolar bugün ne kadar? 23 Mart Dolar kaç TL?

23 Mart 2019 Cumartesi günü dolar fiyatları ne kadar oldu. Dolar bugün ne kadar? Bugünkü dolar kurları ne kadar? Dolar düştü mü? Dolar ne kadar düştü? 1 dolar kaç TL? Tüm bu sorulara haberimizden yanıt bulabilirsiniz.

Ülkemizde son yıllarda yaşanan Dolar kuru artışı vatandaşlarda büyük merak uyandırdı. Dolar kurunun artışını günlük takip eden vatandaşlar internet arama motorlarına dolar ne kadar? dolar bugün ne kadar oldu? dolar kaç tl? hafta sonu dolar yüklenir mi? şeklinde araştırmlar gerçekleştiriyor. Dolar üzerine birikim yapan vatandaşlarımız haberimize göz atabilir.


Dolar bugün ne kadar? Dolar kuru ne kadar?


Dolar kuru bugün ne kadar? Dolar kuru günlük takibi yapan vatandaşlar internet ortamında dolar kurunun günlük yükseliş ve düşüş trendini takip ediyor. Son yıllarda dolar kurunda yaşanan istikrarsızlık nedeni ile dolar kuru üzerine yatırım yapan yada dolar borcu olan vatandaşlarımız dolar kuru bugün ne kadar? dolar kuru kaç tl? gibi araştırmalar yapıyor.

Dolar kuru 23 Mart Cumartesi günü 5,76 seviyesine sabitlenmiş durumda. Haftayı da bu seviyede kapatan dolar kurunun son durumu piyasaların açılacağı Pazartesi günü belli olacak.


 

Dolar neden yükseliyor? Dolar düşer mi? Dolar yükseişi ne kadar sürecek? 


Araştırma Müdürü Kudrey Ayyıldır'ın kanalfinans'ta yazısı şu şekilde:

USDTRY, zayıf Türk Lirası / güçlü Dolar teması ile çıktığı yolculuğunda zirve seviyelerini yenileme konusunda son süreçteki performansı ile dikkatleri üzerine çekti. 06 Ağustos tarihinde test ettiği 5,4241 ile de tarihi zirvesini yeniledi. Yeni süreçte USDTRY kuruna yönelik teknik hangi seviyeler gündemimizde yer almalıdır sorusunun cevabı için bir önceki raporumuzda yer verdiğimiz grafiğimizin güncel halinden yararlanacağız. USDTRY kuru 20 Şubat 2018 tarihinden itibaren 30 ve 50 günlük üssel hareketli ortalamalardan aldığı destek ile yükseliş trendi görünümüne devam etmektedir. Geçtiğimiz hafta 4,6885 – 4,7850 bölgesini temsil eden ilgili ortalamalar, şu sıralar 4,75 – 4,87 bölgesinden geçmektedir. Bu sebeple de USDTRY kuruna yönelik kısa – orta vadeli beklentileri izah ederken ana görünümün 30 ve 50 günlük üssel hareketli ortalamaların güncel hali 4,75 – 4,87 bölgesi üzerinde pozitif olduğunu söyleyebiliriz. USDTRY kuru 4,75 – 4,87 bölgesi üzerinde kalmayı sürdürürse yukarı yönlü çıkışını 5,3663 başta olmak üzere son zirve 5,4241 ve yeni olası zirve 5,4867 seviyesine taşımak  / yaklaştırmak isteyebilir.


DOLAR YORUMLARI İÇİN TIKLAYI
N


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"