comScore

Doğan Babacan kimdir? Doğan Babacan'ın hayatı - Doğan Babacan ne zaman ve nasıl öldü? Doğan Babacan kaç yaşında öldü?

18 Mayıs 2018, Cuma 11:35
Doğan Babacan kimdir? Doğan Babacan'ın hayatı - Doğan Babacan ne zaman ve nasıl öldü? Doğan Babacan kaç yaşında öldü?

Son dakika Doğan Babacan öldü! Eski hakem Doğan Babacan hayatını kaybetti. Doğan Babacan'ın ölümünün ardından internet ortamında insanlar Doğan Babacan'ın kim olduğunu merak ederken, Doğan Babacan kimdir? Doğan Babacan kaç yaşında öldü? Doğan Babacan eski hakem mi ve Doğan Babacan ne zaman öldü? sorularına yanıt aramaya başladı. Doğan Babacan son dakika gelişmeleri haberimizin devamında. 

FutbolArena - Doğan Babacan öldü! Eski hakemlerden Doğan Babacan hayatını kaybetti. Doğan Babacan kimdir? Doğan Babacan ne zaman ve neden öldü? Eski hakemlerden Doğan Babacan hayatını kaybettikten sonra Doğan Babacan'ın kim olduğunu merak edenler internet ortamında Doğan Babacan kimdir? Doğan Babacan kaç yaşında öldü? Doğan Babacan nereli? sorularını sormaya başladı. Doğan Babacan'ın ölümüne dair son dakika gelişmeleri. 
 

Doğan Babacan öldü son dakika


Türk futbolunun önemli isimlerinden eski hakem Doğan Babacan hayatını kaybetti. Doğan Babacan'ın hayatını kaybetmesinin ardından twitter ve internet ortamındaki çeşitli platformlarında Doğan Babacan'ın ne zaman öldüğünü merak edenler, Doğan Babacan kimdir ve Doğan Babacan kaç yaşında öldü? sorularına yanıt aramaya başladı. Doğan Babacan 18 Mayıs Cuma günü saat 11:30 sularında hayatını kaybetti. FutbolArena ailesi olarak da eski hakem Doğan Babacan'a Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Doğan Babacan'ın henüz ölüm sebebi açıklanmazken, gelişmeleri ilerleyen saatlerde FutbolArena'da bulabilirsiniz.  


 

Doğan Babacan kimdir?


FIFA Dünya Kupası finallerinde maç yönetmiş ilk Türk hakemdir. Doğan Babacan, 5 Nisan 1930 tarihinde Hamdi ve Fatma Belkıs Babacan çiftinin 4'üncü çocuğu olarak İstanbul Beşiktaş‘ta doğmuştur. Beyoğlu Lisesi'nde okudu. Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. Umum Müdürlüğü'nde memur olarak çalıştı. 1946 yılında Beşiktaş Genç Takımı'nda futbola başladı. 1954 yılında sakatlanınca futbolu bıraktı. 1955 yılında hakemliğe başlayana kadar Beyoğluspor, Karşıyaka, Kasımpaşaspor, Emniyet ve Hacettepe kulüplerinde futbol oynadı. 1964'te ilk milli müsabakasını yönetti. 1969 yılında FIFA kokartını taktı. Hakemliği bıraktıktan sonra Beşiktaş taraftarı olduğunu açıklayan Babacan, kariyerinde Siyah-Beyazlı takımın 20'ye yakın maçını yönetmiş, Kara Kartal bu maçların sadece 2'sini kazanabilmiştir. MHK ve Futbol Federasyonu eğitim kadrosunda görevlerde bulundu. Hakemlik üzerine 4 kitap yazmıştır. Merkez Hakem Kurulu'nda hakemlere kılavuzluk yapmaktadır. Doğan Babacan, İlk eşi ile bankada çalışırken tanıştı. 1955'te evlendi, 1956'nın Ağustos'unda kızı Figen doğdu. Eşi hastalıkan ile ikinci evliliğini yaptı.
Tüm Aktüel Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"