comScore

Real Madrid Real Madrid

Dünyanın en fazla para kazanan futbolcusu/sporcusu açıklandı

03 Şubat 2017, Cuma 18:43
Dünyanın en fazla para kazanan futbolcusu/sporcusu açıklandı

Dünyanın en fazla para kazanan sporcular listesi açıklandı. İlk 10'da zirvenin başında ünlü bir futbolcu yer alıyor. 

FutbolArena - Dünyanın en fazla para kazanan sporcular listesi açıklandı. Forbes dergisinin araştırmasına göre Dünyada en fazla para kazanan sporcular listesinin zirvesinde ünlü bir futbolcu yer alıyor. 


Dünyanın en fazla para kazanan futbolcusu kim?


Forbes dergisinin maaş, sponsor gelirleri ve bonusları hesaba katarak hazırladığı listede, geçen yılın en çok kazanan sporcularına yer verildi.

Pazar günü 32 yaşına girecek Ronaldo, 88 milyon dolarlık geliriyle 2016'nın en çok kazanan sporcuları listesinde zirveye çıktı.

Barcelona'nın Arjantinli yıldızı Lionel Messi 81,4 milyon dolar kazancıyla ikinci sırada kalırken, Amerikan Basketbol Ligi (NBA) ekibi Cleveland Cavaliers'ın yıldızı LeBron James ise 77,2 milyon dolarlık geliriyle üçüncü oldu.

Listede yer alan 23 ülkeden 100 sporcunun 65'inin ABD vatandaşı olması, dikkati çekti.

RONALDO'DAN KENDİ TARAFTARLARINA KÜFÜR

La Liga'da Real Madrid'in Real Sociedad ile karşılaştığı maçta Cristiano Ronaldo'nun kendi taraftarına gösterdiği tepki olay yarattı. Portekizli futbolcunun bir pozisyon sonrası kendisini ıslıklayan taraftarlara küfür etmesi kameralara takıldı.

İspanya'da maç sonrası gündem yaratan görüntülerde Cristiano Ronaldo'nun taraftarlara, "O.. çocukları, defolup gidin" dediği ileri sürüldü.


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)