comScore

Dünyadan Futbol Haberleri: Karpaty Lviv'de sezon başlamadan iki teknik direktör kulübü bıraktı!

01 Temmuz 2016, Cuma 10:23
Dünyadan Futbol Haberleri: Karpaty Lviv'de sezon başlamadan iki teknik direktör kulübü bıraktı!

Ukrayna Premier Lig ekiplerinden Karpaty Lviv'de ilginç bir durum yaşandı.

FutbolArena - Ukrayna Premier Lig'inde henüz yeni sezon start almamışken, birçok takım gibi kamp çalışmalarına başlayan Karpaty Lviv'de futbol tarihinde eşine az rastlanır bir olay yaşandı.

Yeşil-beyazlılarda geçen sezonun tamamlanmasının ardından teknik direktörlük görevine Valery Yaremchenko getirilmişti ama birliktelik yalnızca 1 gün sürdü. Valery Yaremchenko en son 2010-2011 sezonunda şu anda 2. Lig'de bulunan İlichivets takımını çalıştırmıştı. Karpaty Lviv'de Yaremchenko'nun ardından takımın başına, geçen yıl iflasını ilan ettikten sonra ligden çekilen ve maçlarını hükmen 3-0 kaybederek düşen Metalurh Zaporizhya'yı yöneten Anatoly Chantsev getirilse de bu birliktelik de çeşitli sebeplerden dolayı çok kısa sürdü ve Perşembe günü itibariyle yollar ayrıldı.
Geçtiğimiz sezon Ukrayna Ligi'nin 26 maç sonunda topladığı 30 puanla 7. sırada tamamlayan Karpaty Lviv, Dnipro'nun Avrupa'dan men cezası almasının ardından 6. sıraya kadar gerileyen Avrupa Ligi şansını kılpayı Oleksandria takımına kaptırmıştı.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!