comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Dünyadan Futbol Haberleri: Daum'dan Almanya vatandaşlığı açıklaması

04 Haziran 2016, Cumartesi 23:24
Dünyadan Futbol Haberleri: Daum'dan Almanya vatandaşlığı açıklaması

Deneyimli teknik adam Christoph Daum, Alman vatandaşlığından çıktığı iddialarını yalanlarken, Türkiye'ye destek verdi.

FutbolArena - Almanya'nın 'sözde Ermeni soykırımı' yasasını kabul etmesinin ardından Alman vatandaşlığından ayrıldığı iddia edilen Christoph Daum, çıkan haberlere açıklık getirdi.
 

Daum, Almanya vatandaşlığından çıktı mı?


Fanatik Gazetesi'ne konuşan teknik adam Christoph Daum, Alman vatandaşlığından çıktığı iddialarını yalanlarken hiçbir sosyal medya hesabı olmadığını vurguladı.

Fenerbahçe, Beşiktaş ve Bursaspor'u çalıştırmış olan Christoph Daum yaptığı açıklamada "'Benim ne sosyal medyada ne de başka bir medya kuruluşunda Alman vatandaşlığımdan çıktığıma dair herhangi bir açıklamam olmadı. Bunlar tamamen hayal ürünüdür. Benim Türkiye'de geçmişimden sonra görüşüm her zaman aynı çizgide olmuştu. Türkiye benim 2. vatanımdır. Ama Türkiye aleyhine, her defasında başka ülkelerin aldığı değişik kararlardan sonra tabii ki kendi vatandaşlığımdan çıkmam mümkün değildir. Ama şunun bilinmesini isterim ki, Alman parlementosunun aldığı sözde soykırım kararını ben de tasvip etmiyorum. Kısacası, Türkiye'ye haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Alman parlementosu aldığı kararı mutlaka gözden geçirmeli. Zaten Türkiye kendi içişlerinde Ermeni meselesini çözmeye gayret gösteriyor.'' ifadelerini kullandı.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"