comScore

Dünya Kupası elemesinde teşvik iddiası!

07 Eylül 2016, Çarşamba 01:05
Dünya Kupası elemesinde teşvik iddiası!

El Salvador, Kanada maçı öncesi şok bir iddia ortaya atıldı.

FutbolArena Dış Haberler - El Salvador Milli Takımı'nın 2018 Dünya Kupası'na katılmak için CONCACAF eleme gruplarında mücadele ettiği A Grubu'nda Kanada ile oynayacağı maç öncesinde şok bir iddia ortaya atıldı.

DAKİKASINA 30 DOLAR!
El Salvador'lu oyuncular, bu sabaha karşı oynadıkları Kanada maçı öncesinde düzenledikleri basın toplantısında teşvik teklifi aldıklarını söylediler. El Salvador Milli Takımı kaptanı Bonilla, düzenlenen basın toplantısında El Salvadorlu bir işadamıyla yaptıkları görüşmenin ses kaydını basın mensuplarına dinletti. Ricardo Padilla isimli işadamının El Salvadorlu oyuncuların Kanada ile oynadıkları maçta sahadan galip ayrılmaları halinde her futbolcuya süre aldıkları dakika başına 30 dolar gibi bir ödeme yapacağı ortaya çıktı. 

TEŞVİK TEKLİFİNİ BASIN TOPLANTISINDA AÇIKLADILAR

Basın toplantısında konuya ilişkin görüşlerini de dile getiren takım kaptanı Bonilla, "Bu duyduklarımızdan sonra bizim teşviğe tamamen karşı olduğumuzu belirtmek isterim. Milli takımla ilgili tüm konularda açık ve net olmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.
El Salvadorlu oyuncuların bu iddiasından sonra ise ülkenin futbol federasyonu, sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden bir açıklama yaparak ortaya atılan iddiaları doğruladı. Açıklamada, teşvik teklifinin El Salvadorlu iş adamı Ricardo Padilla tarafından yapıldığı kaydedilerek, "Futbolcular, Kanada maçında alacakları galibiyet, beraberlik ve hatta az farklı yenilgi sonucunda Padilla tarafından para ödülü teklifi aldı." ifadelerine yer verildi.
El Salvador, Kanada maçı öncesi grupta çıktığı beş maç sonunda iki puan toplamıştı. Adı teşvik iddialarıyla yan yana gelen El Salvador'un 2018 Dünya Kupası'na katılma şansı ise bulunmuyor.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"