comScore

Dip dalga nedir? Dip dalga hareketi ne demek? Dip dalga ne anlama geliyor? Dip dalga geliyor ne demek?

21 Haziran 2018, Perşembe 21:50
Dip dalga nedir? Dip dalga hareketi ne demek? Dip dalga ne anlama geliyor? Dip dalga geliyor ne demek?

Dip Dalga sözü seçim döneminde özellikle siyasetçiler tarafından çok sık kullanılınca vatandaşlar da Dip Dalga sözünün ne anlama geldiğini araştırmaya başladı. Peki Dip Dalga nedir? Dip Dalga ne demek? Dip Dalga geliyor ne demek? Dip Dalga hareketi nedir? Dip Dalga  hakkında bilmeniz gerekenler haberimizde. 

Dip Dalga sözü son dönemde sosyal medyada oldukça popülarite kazandı. Seçim döneminde Cumhurbaşkanı adaylarından Meral Akşener ve Muharrem İnce'nin Dip Dalga hareketi geliyor demesinin ardından milyonlarca vatandaş Dip Dalga kelimesinin ne anlama geldiğini araştırmaya başladı. Peki Dip Dalga nedir? Dip Dalga ne demek? Dip Dalga hareketi ne demek? Dip Dalga geliyor ne demek? 


Dip Dalga nedir? Dip Dalga geliyor ne demek?


Dip Dalga hakkında son olarak Milli Gazete yazarı Adnan Öksüz bir yazı kaleme aldı. Adnan Öksüz burada Dip Dalga ne demek? Dip Dalga nedir? Dip Dalga hareketi ne demek ve Dip Dalga geliyor ne demek? sözünü merak edenler için bazı sorulara yanıt verdi. Ayrıca geçtiğimiz haftalarda yine Dip dalga nedir? Dip Dalga ne demek? Dip Dalga hareketi ne anlama geliyor? Dip Dalga geliyor ne demek diye merak edenler için Uğur Dündar şu sözleri kaleme aldı. Diğer taraftan yine Dip Dalga nedir? Dip Dalga ne anlama geliyor? Dip Dalga ne demek? diye merak edenler için Anti Gerçek'ten Murat Aksoy'un ifadeleri şu şekilde:

Sonuçta dip dalganın ortaya çıkması ve sonuç vermesi, alternatifsiz görülen lider, parti ve Türkiye tasavvuruna alternatif ortaya koyacak lider, parti ve Türkiye tasavvuruna bağlı olacaktır. Muhalefet bir bütün olarak ne kadar güçlü ve yan yana durur, demokratik, özgür ve çoğulcu bir Türkiye tasavvuru ortaya koyar, bunu güçlü biçimde siyasallaştırırsa dip dalga kendiliğinde ortaya çıkacak ve sonuç verecektir Unutmayalım ki, dip dalganın varlığı, tek başına sonuç vermez. Sonuç vermesi, muhalefetin iktidara karşı güçlü bir alternatifi ortaya koymasındadır.
MERAL AKŞENER'DEN DİP DALGA İDDİASI

24 Haziran için çok etkili bir dip dalga geliyor. Sandığa öyle bir çarpacak ki hepiniz şaşıracaksınız.

IE Araştırma anketi: Hiçbir parti ve itttifak çoğunluk sağlayamıyor. Anket yaptırıyorum. Durumumuz çok iyi. Bizim partimizin durumu iyi, Millet ittifakı, Cumhur İttifakı'nı geçiyor. Anket sonucu olarak söylüyorum bunu. Tayyip Bey ikinci tura kalıyor.'KÜRTLER OY VERMEZ DEMEK ÇOK İNCİTİCİ'

Ben 81 milyonun Cumhurbaşkanı olmak gibi bir iddianın sahibiyim. İşte 'ikinci tura Meral Akşener kalırsa Kürtler oy vermez' gibi incitici bir cümleyi şiddetle reddediyorum. Kimsenin oyu cebinde keklik değil. Biz şu an birinci turdan ikinci tura geçmek üzere bir kampanyanın içindeyiz. Erdoğan'ı göndermek konusunda hemfikiriz ancak diğer Cumhurbaşkanı adayları ile rakibiz aynı zamanda biz. O yüzden birbirimizi incitmeden hareket etmeye çalışıyoruz.

DİP DALGA MESAJLARI İÇİN TIKLAYIN

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)