comScore

Dinamo Kiev sahasında kupa kaldırmasın diye Shakhtar'ın rakip oyuncularını zehirledi

13 Mayıs 2018, Pazar 23:56
Dinamo Kiev sahasında kupa kaldırmasın diye Shakhtar'ın rakip oyuncularını zehirledi

Ukrayna Ligi'nde Shakhtar Donetsk şampiyonluğunu ilan ederken, Shakhtar Donetsk - Veras maçı öncesinde konuk ekipte zehirlenen 9 futbolcuda Dinamo Kiev kulübünün parmağı olduğu iddia edildi. 

FutbolArena Dış Haberler - Ukrayna Ligi'nde 2017/18 sezonunu Shakhtar Donetsk şampiyon tamamladı. Shakhtar Donetsk sahasında ağırladığı Verlas'ı mağlup ederek ligin bitimine 1 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti. Ancak Shakhtar Donetsk'in şampiyonluğundan önce Ukrayna Ligi'nde gündeme damga vuran bir gelişme yaşandı. 

Ukrayna Ligi'nde Shakhtar Donetsk - Veras maçından önce şoke eden bir gelişme yaşandı. Veras takımında tam 9 futbolcu zehirlendi. Zehirlenen futbolcuların 4'ü son antrenmana katıldıktan sonra maç kadrosuna alırken, diğer 5 futbolcu ise sağlık problemleri nedeniyle kadroya giremedi. Veras, bu zorlu şartlar altında çıktığı Shakhtar Donetsk deplasmanında 1-0 mağlup oldu. Shakhtar Donetsk ise bu galibiyetin ardından şampiyonluğunu ilan etti. 
MÜTHİŞ İDDİA! DİNAMO KİEV KULÜBÜ ZEHİRLEDİ

Ukrayna basınında bir gazeteci ise Shakhtar Donetsk - Veras maçı öncesinde gündem yaratacak bir iddia ortaya attı. Zira Shakhtar Donetsk eğer Veras'a puan kaybeder veya mağlup olsaydı, son hafta Dinamo Kiev - Shakhtar Donetsk derbisinde şampiyon belli olacaktı. Ancak beraberlik halinde Shakhtar Donetsk'in avantajının daha fazla olacağından ötürü, Dinamo Kiev kulübünün ezeli rakiplerinin kendi sahasında kupa kaldırmaması için Veras'ta zehirlenen 9 futbolcuda pay sahibi olduğu ve doktor raporlarında bazı oyuncuların da bilinmeyen sebeplerden ötürü alkol zehirlenmesi yaşadıkları kaydedildi. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"