comScore

Dinamo Kiev sahasında kupa kaldırmasın diye Shakhtar'ın rakip oyuncularını zehirledi

13 Mayıs 2018, Pazar 23:56

Ukrayna Ligi'nde Shakhtar Donetsk şampiyonluğunu ilan ederken, Shakhtar Donetsk - Veras maçı öncesinde konuk ekipte zehirlenen 9 futbolcuda Dinamo Kiev kulübünün parmağı olduğu iddia edildi. 

FutbolArena Dış Haberler - Ukrayna Ligi'nde 2017/18 sezonunu Shakhtar Donetsk şampiyon tamamladı. Shakhtar Donetsk sahasında ağırladığı Verlas'ı mağlup ederek ligin bitimine 1 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti. Ancak Shakhtar Donetsk'in şampiyonluğundan önce Ukrayna Ligi'nde gündeme damga vuran bir gelişme yaşandı. 

Ukrayna Ligi'nde Shakhtar Donetsk - Veras maçından önce şoke eden bir gelişme yaşandı. Veras takımında tam 9 futbolcu zehirlendi. Zehirlenen futbolcuların 4'ü son antrenmana katıldıktan sonra maç kadrosuna alırken, diğer 5 futbolcu ise sağlık problemleri nedeniyle kadroya giremedi. Veras, bu zorlu şartlar altında çıktığı Shakhtar Donetsk deplasmanında 1-0 mağlup oldu. Shakhtar Donetsk ise bu galibiyetin ardından şampiyonluğunu ilan etti. 
MÜTHİŞ İDDİA! DİNAMO KİEV KULÜBÜ ZEHİRLEDİ

Ukrayna basınında bir gazeteci ise Shakhtar Donetsk - Veras maçı öncesinde gündem yaratacak bir iddia ortaya attı. Zira Shakhtar Donetsk eğer Veras'a puan kaybeder veya mağlup olsaydı, son hafta Dinamo Kiev - Shakhtar Donetsk derbisinde şampiyon belli olacaktı. Ancak beraberlik halinde Shakhtar Donetsk'in avantajının daha fazla olacağından ötürü, Dinamo Kiev kulübünün ezeli rakiplerinin kendi sahasında kupa kaldırmaması için Veras'ta zehirlenen 9 futbolcuda pay sahibi olduğu ve doktor raporlarında bazı oyuncuların da bilinmeyen sebeplerden ötürü alkol zehirlenmesi yaşadıkları kaydedildi. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena akşam haberleri turu (15 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.