comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Dinamo Kiev nasıl bir takım? Güçlü yönleri...

27 Eylül 2016, Salı 18:36
Dinamo Kiev nasıl bir takım? Güçlü yönleri...

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki rakibi Dinamo Kiev'i teknik direktör Muhsin Ertuğral yorumladı.

FutbolArena Röportaj - Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki rakibi Dinamo Kiev'i, teknik direktör Muhsin Ertuğral FutbolArena için analiz etti.

Dinamo Kiev entresan bir kadroya sahip diyen Ertuğral "Tabi Ukrayna futbolunda takımlar, geçmiş yıllarından biraz daha düşük bir performans sergiliyor. Çünkü kendi liglerinde seviye düşük olduğu için rekabet ortamı iyi değil." dedi. 
DİNAMO KİEV'İN EN ÖNEMLİ ÜÇ OYUNCUSU...

Buna karşın Dinamo Kiev'in çabuk ve çok diri, dinamik bir kadroya sahip olduğunu belirten Ertuğral "Kalecileri Shovkovskiy çok üst düzey, muhteşem bir isim. Onun dışında Yarmolenko kenarlardan içeriye koşular yapabilen, defansftaki boşlukları iyi değerlendiren bir isim. Orta sahada da Oleg Gusev bence taktik açısından ve oyun organizasyonu açısından çok önemli bir oyuncu." dedi.
DİNAMO KİEV NASIL BİR TAKIM?

"Napoli'ye karşı yanılmıyorsam son 20 dakika 10 kişi kaldılar ve beraberliği yakalama şansları çok geldi ellerine ama çok kaçırdılar." diyen Ertuğral "İlk devre baskılı oynadılar, golü buldular ama sonra bana göre grubun net favorisi olan Napoli golleri attı." şeklinde konuştu.

Dinamo Kiev'in deplasmanda da oyun düzeni çok iyi olan bir takım olduğunu belirten tecrübeli teknik adam "Alanı çok çabuk daraltabilen ve çabuk kontraya çıkabilen bir takım. Beşiktaş'ın bu konularda çok dikkatli olması gerekiyor. Baskı kurarken arkayı boşaltmadan oynamalı, özellikle top kayıplarından sonra geri dönüşlere dikkat etmek lazım." yorumunda bulundu.


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.