comScore

FutbolArena TV

Dimitris Pelkas: "Fenerbahçe, Türkiye'nin ve Avrupa'nın en büyük kulüplerinden biri"

16 Ekim 2020, Cuma 14:06

Fenerbahçe'nin bu sezon kadrosuna kattığı Dimitros Pelkas, basın mensuplarının karşısına çıktı. Yunan futbolcunun açıklamalarından öne çıkanları derledik.

"FENERBAHÇE'DE OLDUĞUM İÇİN MUTLUYUM"
"Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Başkanımıza ve hocamıza teşekkür ediyorum. Fenerbahçe'de en iyisini yapmak istiyorum. Hedeflere ulaşmak için takıma yardımcı olmak istiyorum."

"EROL BULUT İYİ BİR İNSAN VE İYİ BİR HOCA"

"Erol Bulut ile buraya gelmeden önce konuştum. Kendisini tanıyorum. Çok iyi bir insan ve çok iyi bir hoca. İyi bir takım kuruldu. Öncelikle takımın kimyasının tutması önemli olacak."

"FENERBAHÇE, TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK TAKIMI"

"Futbol izlemeyi seviyorum. Fenerbahçe, Türkiye'nin en büyük kulübü ve Avrupa'nın da en büyük kulüplerinden biri. Daha önce oynadığım oyuncular var. Mame Thiam ve Garry Rodrigues ile daha önce aynı takımda oynadım. Tanıdığım çok fazla futbolcu var. Takım olarak şampiyon olmak için elimizden geleni yapacağız. 2014'ten beri kazanılmamış bir şampiyonluk var. Bunu gerçekleştirmek için elimizden geleni yapacağız."

"TAKIMA KATKI SAĞLAMAK İÇİN BURADAYIM"

"Oyun tarzımla ilgili fazla konuşmak istemiyorum, maçlardan sonra görürsünüz. 10 numara pozisyonunda da oynayabiliyorum ama takımın ihtiyaçları her şeyin önünde gelir. Ben takıma katkı sağlamak için buradayım. Antrenmanlarda bir rekabet söz konusu. Hepimizi sahada olmak için en iyisini ortaya koymak zorundayız."

"SÜPER LİGİ OYNAYARAK GÖRECEĞİM"

"Bildiğim kadarıyla Süper Lig yükek tempoda oynanıyor. Alanyaspor'da oynayan Bakasetas ve Tzavellas ile görüşmüştüm. Onların söylemlerine göre burası gerçekten güzel bir lig. Yunanistan Ligi'nden daha iyi olduğunu söylediler. Ben de yaşayarak göreceğim."

Fenerbahçe Videoları