comScore

Dikkat! Meteoroloji uyardı! İstanbul, İzmir, Ankara bugün, bu hafta hava durumu ve sıcaklığı....

30 Ekim 2017, Pazartesi 09:50
Dikkat! Meteoroloji uyardı! İstanbul, İzmir, Ankara bugün, bu hafta hava durumu ve sıcaklığı....

30 Ekim Pazartesi günü hava durumu nasıl olacak? İstanbul, İzmir, Ankara ve diğer bölgelerimizde hava sıcaklığı düşecek mi? Bugünün hava durumu, sıcaklık derecesi, yağmur var mı? gibi sorularının cevapları haberimizde. 

FutbolArena - Yaz bitiyor, kara kış kapıda! Sıcaklıkların giderek etkisini kaybettiği son günlerin ardından önce sağnak yağış geri döndü. 29 Ekim Pazar günü Cumhuriyet Bayramı'nın kutlandığı günde Marmara ve Akdeniz'de sağnak yağış görülürken, bu hafta arasından itibaren de sıcaklıklar kademeli olarak düşecek. İstanbul, Ankara, Antalya ve diğer illerimizde 30 Ekim Pazartesi'nden itibaren hava durumu nasıl olacak? 30 Ekim Pazartesi sıcaklık kaç derece? Hava bugün nasıl? gibi sorularının cevaplarını CNN Türk tahminlerine göre sizler için derledik. 


İstanbul'da bugün hava nasıl, yağmur var mı, sıcaklık kaç derece?


Yeni haftanın ilk gününde orta ve doğu bölgelerde yağış var. Çoğunlukla sağnak şeklinde. Marmara'nın büyük çoğunluğundan yağış ayrılıyor. Geceden kalma sabahın ilk saatlerinde yerel yağışlar görülebilir. Salı'dan itibaren orta ve batı bölgelerin güney kısmından yağış ayrılıyor ama sıcaklıklar azalacak. Marmara 10-12'ye, İç Anadolu yer yere tek hanelerde kalacak. Birçok merkezde gece sıcaklıkları sıfırın altında kalacak. Sıfırın altına inen sıcaklıklar İç Ege, Batı Karadeniz ve Doğu Anadolu'da olacak. 


Denizlerde hava nasıl, rüzgar kaç şiddetinde?


Denizlerimizde rüzgarlar çoğunlukla Marmara ve Karadeniz'de kuvvetli. Marmara'nın Karadeniz kıyılarında ve Batı Karadeniz'de rüzgarın hızı 5 kuvvetine çıkıyor. Orta Karadeniz'de ise 4 kuvvetinde. 


İstanbul, Ankara, İzmir hava bugün hava durumu (30 Ekim Pazartesi)


İstanbul'un sabahın erken saatlerinden sonra hava parçalı bulutlu olacak. 15 derece sıcaklık olacak. Bu değerler sonraki günlerde değişecek. Günün en yüksek sıcaklığı hafta ortalarında 10-11 derece olacak. Ankara'da bulutlar yoğunlaşıyor ve sıcaklık 13 derece. Çarşamba günü sıcaklık 8 derecenin üzerine çıkamayacak. İzmir'de 21 derecelik sıcaklığın her gün 2'şer derece azalması bekleniyor. Marmara'nın Karadeniz kıyılarında sabah saatlerinde şiddetli rüzgar, bölgenin orta ve doğun kesimlerinde bekleniyor. Sıcaklık düşüşünü sürdürecek. 
Ege bölgesi Salı gününden itibaren güneş bolca görülecek ama sıcaklık 5-6 dereceye kadar düşecek. 


Antalya, Akdeniz hava durumu (30 Ekim Pazartesi)


Akdeniz bölgesinin doğusu ıslanıyor ve yağışlar sağnak şeklinde görülecek. Yağışlar Salı günü etki alanını daraltacak ve yalnızca Hatay dolaylarında devam edecek. Çarşamba gününe sarkabilir. İç Anadolu bölgesinde sıcaklıklarda adım adım azalma var. Çarşamba gününe kadar sıcaklıkların tek hanelere inmesi bekleniyor. 

DOĞU ANADOLU BÖLGESİNDE YAĞIŞ VAR

Doğu Anadolu bölgesinde yağışlar var. Malatya çevresinde sağnak yağış beklenirken, Çarşamba gününden itibaren etkisini azaltması bekelniyor. Güneydoğu Anadolu bölgesinde ise bu hafta arasında sıcaklıklarda ciddi bir dalgalanma yaşanmayacak. Tüm Aktüel haberleri FutbolArena'da! 

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.