comScore

Didem Madak kimdir? Didem Madak neden öldü? Didem Madak kaç yaşında öldü? (Didem Madak nereli? Didem Madak şiirleri)

24 Temmuz 2018, Salı 12:12
Didem Madak kimdir? Didem Madak neden öldü? Didem Madak kaç yaşında öldü? (Didem Madak nereli? Didem Madak şiirleri)

Didem Madak'ın ölüm yıldönümünde sosyal medyada binlerce Didem Madak hakkında paylaşım yapılırken, Didem Madak ölüm yıldönümünde anıldı. Peki Didem Madak kimdir? Didem Madak kaç yaşında öldü? Didem Madak ne zaman öldü? Didem Madak nasıl öldü? Didem Madak'ın ölüm yıldönümünde Didem Madak hakkında merak ettiklerinizi Didem Madak'a dair hazırladığımız haberin devamında bulabilirsiniz. 

FutbolArena - Bugün Didem Madak'ın ölüm yıldönümü. Didem Madak ölüm yıldönümünde şiirleriyle anılmaya başlandı. Didem Madak'ın ölüm yıldönümünde Didem Madak hakkında sosyal medyada binlerce tweet atılmaya başlandı. Didem Madak hakkında yapılan paylaşımlar ve Didem Madak'ın en güzel şiirleri haberimizin devamında. Peki Didem Madak kimdir? Didem Madak kaç yaşında öldü? Didem Madak nasıl öldü? Didem Madak ne zaman öldü? Didem Madak nereli? Didem Madak'ın hayatı, Didem Madak'ın şiirleri ve Didem Madak'a dair merak ettiğiniz her şey haberimizin devamında. 
 

Didem Madak tweetleri (24 Temmuz Didem Madak ölüm yıldönümü)


"Ben; toprağa 36 numara ayaklarıyla basan, biraz şaşkın bir kadınım.
Hayatım, uzun süren bir  şaşkınlıktan ibaret olacak sanırım..." 7 yıl önce bugün ayrıldı dünyadan, 36 numara ayaklarıyla, fazla ses yapmadan. Ama ardında gürül gürül şiirler bıraktı.. (ÜNSAL ÜNLÜ)

kalbin kırığından söz etmeye sıra bile gelmiyordu / beklemek üzerine felsefe kitabıydık... #DidemMadak #OTdergi (OTDERGİ)
Bir şiire düştüysem 
Şiirleri sevsiysem ve de elim kalem tutup şiir yazmaya başladıysam #DidemMadak sayesindedir. 
Hep yerin bende ayrı olacak (BİR DELİ)

Annesi Füsun'u kanserden kaybettiğinde 14 yaşındaydı. Kanser olduğunu öğrendiğinde kızı Füsun için üzüldü. Ölümünden hemen önce kızına mektup bıraktı. “Canım kızım, cehaletimden şair oldum… Annesizlikten. Sen sakın şair olma!” #DidemMadak (AYŞE PARMAKSIZ)


 

Didem Madak kimdir?


1970 İzmir'de dünyaya geldi. Lise eğitimini İzmir'de tamamladı. Yine Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Türkiye'deki ilk öğreniminin ardından, babasının diplomatik görevle gittiği Cenevre-İsviçre'de, College Calvin lisesinde orta öğretimini tamamladı. 1980-84 yılları arasında Amerika'da California State University, Long Beach Üniversitesi'nin Felsefe Bölümü'nden mezun oldu. Türkiye'ye döndükten sonra, ODTÜ'de yüksek lisansa başladı ve önce ODTÜ'de, sonra da Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü'nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. İlk şiirleri Sombahar ve Ludingirra dergilerinde yayımlandı. Grapon Kâğıtları isimli ilk kitabı İnkılap Kitabevi Şiir Ödülü'nü aldı. İngilizce ve Fransızcadan çeviriler yaptı. John Updike'ın S. adlı romanının çevirisi 1992 yılında Yapı Kredi Yayınları tarafından basıldı. Vikram Seth'in An Equal Music (Maggiore Dörtlüsü, 2000) adlı romanını Türkçeye çevirdi. 1996-2004 yıllarında düzenli olarak TRT İstanbul Radyosu - Radyo III için klasik müzik ve edebiyat programları hazırladı. Ayrıca 1996 yılında bir yıl boyunca Mitoloji ve Müzik adlı bir programı Açık Radyo için hazırlayıp sunmuştur. 2002-2003 yıllarında dört sömestr boyunca İstanbul Üniversitesi Dramaturji Bölümü'nde "Platon'dan Günümüze Estetik Kuram" dersleri vermiştir. 2003-2004 ders yılında, Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü'nde, yüksek lisans öğrencilerine "Sanat Felsefesi" dersleri vermiştir.  1990 kuşağının en iyi şairleri arasında gösterilen Didem Madak 24 Temmuz 2011 tarihinde hayata veda etti. Cenazesi 25 Temmuz Pazartesi öğle namazından sonra Şişli Camii'nden kaldırıldı. Edirnekapı Mısır Tarlası Mezarlığına defnedildi.  (On5Yirmi5)

DİDEM MADAK MESAJLARI İÇİN TIKLAYIN>>>

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"