comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Dick Advocaat'ın Fenerbahçe'deki sistemi ne olacak?

03 Eylül 2016, Cumartesi 22:35
Dick Advocaat'ın Fenerbahçe'deki sistemi ne olacak?

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat oynatmak istediği sistemi takıma aşılamaya başladı.

FutbolArena Detay - Fenerbahçe'de Vitor Pereira'nın yerine gelen Dick Advocaat takıma adeta neşteri vurdu.

Takımın başına geldiği günden bu yana gerek antrenman sisteminde gerekse fizik kondisyon bakımından birtakım değişiklikler yapan Dick Advocaat oyun sistemini de şekillendirmeye başladı. Takımın zaaflarını masaya yatıran Hollandalı teknik adam geçen sezonki maç kasetlerini de analiz ederek not tutuyor.
4-4-2 SİSTEMİ GELİYOR

Milli takım arasına girilene kadar ligde oynanan iki maçta 1 puan alabilen Fenerbahçe'de Hollandalı çalıştırıcı milli aradan istifade ediyor.

Fiziksel ve taktiksel açıdan hazır olmadıklarını her fırsatta dile getiren Dick Advocaat hücum futbolu oynayacaklarını söylemişti. Fenerbahçe'nin 10 numara transferini gerçekleştiremesi sonrası Dick Advocaat'ın 4-3-3 sistemini alternatif olarak görüp 4-4-2'ye dönmesi bekleniyor.

2013-2014 SEZONUNDA DA 10 NUMARA YOKTU

Orta sahada yaratıcı oyuncu eksikliği Fenerbahçe'de ilk değil. Sarı-Lacivertli ekip şampiyon olduğu 2013-2014 sezonunda da yaratıcı bir 10 numara bulundurmamıştı. Dick Advocaat'ın elinde o sezonda olduğu gibi orta sahada benzer yapıda bir oyuncu topluluğu bulunuyor. Hollandalı çalıştırıcının 

Başarılı çalıştırıcının 4-4-2 sisteminde en çok üzerinde durma ihtimali olan oyuncular ise takıma son anda katılan Jeremain Lens ve Moussa Sow... İki oyuncuyu da kanatlarda değerlendirmek isteyen Advocaat 10 numara olmadan orta sahayı iki oyuncudan oluşturup 4 hücumcuyla oynamak istiyor.

4-3-3'TE SALİH UÇAN YER ALACAK MI?

Dick Advocaat'ın 4-3-3 sisteminden ise vazgeçmesi beklenmiyor. Rakibe ve maç ritmine göre bu sistemi de kullanacak olan Advocaat'ın Robin van Persie'den bir 10 numara oluşturmanın dışında Salih Uçan'ı 4-3-3'ün en önemli parçası olarak görme ihtimalini de göz önünde bulunduruyor.
 

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.