comScore

Dick Advocaat'ın söyledikleri çıktı!

25 Nisan 2017, Salı 09:13
Dick Advocaat'ın söyledikleri çıktı!

Advocaat, Galatasaray'ı öyle iyi analiz etti ki derbi galibiyeti kaçınılmaz oldu. Hafta içi 'Carole hızlı ancak kolay çalım yiyor, üzerine oynayın' ve 'Rakibin kafa topu zafiyetini kullanın' şeklinde uyarıları yapan 69 yaşındaki Advocaat, zaferin mimarı oldu.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de Gaatasaray'ı Türk Telekom Arena'da Josef de Souza'nın kafa golü ile mağlup etmeyi başaran Fenerbahçe'de yüzler gülüyor.

Vatan Gazetesi'nde yer alan habere göre, Bir teknik direktörün takıma yaptığı katkının yüzdesi futbol icat edildiği günden bu yana tartışılır. Kimi hocalar başlangıç düdüğünden sonraki hamleleri, kimileri de maç önü analizleriyle zaferin mimarı olurlar. F.Bahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat da, derbiden günler önce G.Saray'ı kafasında bitirdi.
Referandum nedeniyle lige verilen aranın ilk periyodunda yardımcıları ile Aslan'ın zayıf yönlerini belirleyen ardından yapılan idmanlarda kağıt üzerinde yazanları pratiğe döken 69 yaşındaki tecrübe, derbiden önce ne dediyse çıktı.

ŞENER FARKI!

Taktik idmanların ilkinde Cimbom'un kafa top zafiyetine vurgu yapan sarı-lacivertli teknik heyet, bunun için oyunculara özel çalışmalar yaptırdı. Kanatlardan gelen ortaların skoru değiştireceğine inandıkları için özellikle beklere de orta çalışması yaptırıldı. Şener Özbayraklı, yüksek isabet yüzdesiyle Gregory Van Der Wiel'den formayı kaparken onun kanadındaki Carole'e de ayrı bir parantez açıldı.

Fransız bekin özellikle geri dönüşlerde kademe hatası yaptığına ve kolay çalım yediğine dikkat çekildi. Lens'e de 'Sürekli olarak Carole'ün üzerine git. Oyuncu hızlı ancak yedikleri kontralarda yerini kaybediyor' şeklinde uyarı yapılırken, gol de tam bu şekilde geldi.

Karakterler farklı olsa da taktik tablosundaki golün bir kopyasını atan F.Bahçe, TT Arena'daki zafer sayısını kafayla attı. Ortayı yapan, isabet yüzdesiyle formayı kapan Şener oldu. Bu asistten önce çalımı yiyen kişinin de Carole olması dikkat çekerken, tabir-i caizse F.Bahçe 3 puanı TT Arena'da değil, Samandıra'daki idman sahasında almış oldu.

 

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!