comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Dick Advocaat'a Salih Uçan tepkisi

12 Eylül 2016, Pazartesi 10:26
Dick Advocaat'a Salih Uçan tepkisi

Spor yazarı Mehmet Demirkol, Fenerbahçe'nin Bursaspor ile oynadığı karşılaşmada Salih Uçan'ın forma giymemesini eleştirdi.

FutbolArena - Süper Lig'in 3. haftasında Fenerbahçe'nin sahasında Bursaspor'a 1-0 mağlup olması Dick Advocaat'a yönelik eleştirilerin artmasına neden oldu. Spor yazarı ve yorumcusu Mehmet Demirkol, Hollandalı teknik adamın Salih Uçan'a forma şansı vermemesini eleştirdi.

"SALİH'İ UNUTMAK LÜKS"
Mehmet Demirkol'un Fanatik Gazetesi'ndeki yazısından bir bölüm:

"Stoch'un etkili olduğu yere değil sola girişi de dahil olmak üzere oyun içi değişiklikleri Bursa'yı hep geri itti. Sercan'ın baskın kontrataklar için oyuna girişi de dahil Hamza hocanın hamleleri ise çok fark yaratmadı. Ancak Neustadter-Emenike değişikliği yerine servis oyuncusu sayısını artırmak çok daha iyi bir tercih olabilirdi. Misal Salih oyun girse van Persie'yi kaleye yaklaştırmak mümkün olabilirdi. Emenike'nin girişiyle 3'lü savunmaya dönmek ise Fenerbahçe baskısını kırdı. Köşeye sıkışmış ama direnen Bursa köşeden çıktı. Fenerbahçe geri koşmak zorunda kaldı. Advocaat sanırım artık 2. yarı üzerine çalışır. Ancak Salih'i bu kadar unutacak lüksü yok."

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.