comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Dick Advocaat transfer raporunu verdi

24 Ocak 2017, Salı 10:13
Dick Advocaat transfer raporunu verdi

Fenerbahçe'de teknik direktör Dick Advocaat, yönetime transferlerle ilgili raporunu sundu.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de lider Medipol Başakşehir'i mağlup ederek zirve yarışına tutunan Fenerbahçe'de teknik direktör Dick Advocaat'ın transfer raporunu yönetime sunduğu belirtildi. Hollandalı teknik adam, istedikleri oyuncularla birlikte gönderilmesini talep ettiği oyuncuları da belirledi.

Türkiye Gazetesi'nde yer alan habere göre; Başarı da istikrar için planlı çalışmanın öneminde vurgu yapan Dick Advocaat, "Yeni sezonun kadrosunu şimdiden düşünmeli ve gereken hamleleri yapmalıyız. Bu işler Haziran ayına bırakılmaz. O tarihlerde alternatifler azalır, rakamlar yükselir" ifadeleriyle yönetimi uyardı.
Takımdan gitmesi gereken isimleri de belirleyen Hollandalı, "Kadromuzda çok iyi oyuncular var. Ancak önemli olan dengedir. Aynı mevkide aynı tip bir çok oyuncu bulunmasının takıma bir faydası olmaz" ikazında bulundu.

Oyuncu kalitesinin yükseltilmesi gerektiğini de belirten Küçük General lakaplı hoca, "Ne zaman ne yapacağı belli olmayan, istikrarsız oyunculardan da kurtulmamız gerek" vurgusu yaptı. Advocaat'ın transfer listesinde ağırlıklı olarak bizzat çalıştığı isimlere yer verdiği öğrenildi.

Selen Yakıcı İle Top 5 (20 Ekim 2020)