comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Dick Advocaat tazminat istiyor mu?

20 Şubat 2017, Pazartesi 16:05
Dick Advocaat tazminat istiyor mu?

Fenerbahçe'de gönderilmesi gündemde olan Dick Advocaat'ın tazminatını almak için basın yoluyla yönetime mesaj yolladığı iddialarının aslı ortaya çıktı.

FutbolArena Özel - Spor Toto Süper Lig'in 21. haftasında Fenerbahçe kendi sahasında Kasımpaşa ile golsüz berabere kalarak lider Beşiktaş'ın 10 puan gerisinde yer aldı. Sarı lacivertli takımda teknik direktör Dick Advocaat'ın geleceği tartışılıyor. Hollandalı teknik adamın yaptığı açıklamaların ardından tazminat alabilmek için yönetime mesaj yolladığı iddia edilmişti. Konuyla ilgili gerçeğe FutbolArena ulaştı.
 

Dick Advocaat, Fenerbahçe'den tazminat istedi mi?


Kasımpaşa maçı sonrası istifa konusu gündeme gelen teknik adamın kullandığı, "Yönetim benden iyisini buluyorsa getirsin " ifadesi tartışma konusu oldu. Bu açıklamanın ardından Advocaat'ın kendisini kovdurtmak ve tazminat almak istediği yorumları yapıldı. Ancak Hollandalı teknik adam daha önce yönetim ile yaptığı konuşmada bir tazminat talebi olmadığını ifade etti. İstendiği taktirde hemen ayrılabileceğini belirterek tazminat talebinde de bulunmayacağını açık bir şekilde bildirdi.
 

Dick Advocaat istifa edecek mi?


Şampiyonluk yarışında artık ümidi kalmayan sarı lacivertliler için Çarşamba günü oynanacak olan Avrupa Ligi maçı çok önemli.

Advocaat'ın ligin kaybedilmesinin ardından şimdiki hedefi Krasnodar mücadelesi. Son 32 turu rövanşında istenen sonuç alınamaz ve sarı lacivertliler elenirse istifa gündeme gelecek. Turun geçilmesi durumunda ise istifa konusu en azından şimdilik rafa kalkacak.
ADVOCAAT NE DEMİŞTİ?

"Mehmet Ekici'yi getirseydik belki fark yaratabilirdi ama bir oyuncu yetmezdi. Yönetimize de bu yüzden 3-4 oyuncu sunduk. Ben buraya para için gelmedim. Kariyerimi hedefleri olan bir kulüpte bitirmek için geldim. Ancak biz buraya geldiğimizde bazı şeyleri yapmak için çok geçti. Aralık ayı yine çok geçti. Ancak şu noktada katılıyorum, her zaman kendinize bakmalısınız. Yapılan birçok şeyde sorumlu bendim. Yönetimimiz eğer daha iyi bir hoca bulursa getirebilir."

"PEREİRA BENDEN DAHA İYİ İŞ YAPMIŞ"

"Pereira bu kadroyla benden daha iyi iş yapmış. İlk yarıda 2 ön libero ile oynamadık. Josef ve Ozan Tufan, Mehmet Topal'ın önündeydi. Geçen sezon da bütün sene böyle oynamışlar."

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)