comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Dick Advocaat İngilizce'den geçti

19 Ekim 2016, Çarşamba 09:16
Dick Advocaat İngilizce'den geçti

Dick Advocaat'ın açıklamalarını İngilizce dinleyen Fenerbahçe yönetimi, 'Suçlama değil, özeleştiri yapmış' kararına vardı.

FutbolArena - Süper Lig'in 7. haftasında Aytemiz Alanyaspor ile 1-1 berabere kalan Fenerbahçe'de maç sonrası Dick Advocaat'ın yaptığı açıklamalar gündem yaratmıştı. Hollandalı çalıştırıcının, "Benden iyisini bulabilirlerse alsınlar" şeklindeki çıkışı olay yaratmıştı. 

"SUÇLAMA DEĞİL, ÖZELEŞTİRİ YAPMIŞ"
Sabah'ın haberine göre; Fenerbahçe yönetimi; Hollandalı'nın basın toplantısının videosunu izleyerek, hocanın İngilizce olarak ne söylediği tek tek dinlendi. Bu dinlemenin ardından sözlerin tamamen özeleştiri amaçlı olduğu, yönetimi ve futbolcuları suçlarken teknik ekibi de içine katarak "Hepimizin daha çok çalışması lazım" şeklinde ifadeler kullandığı kaydedildi.

Advocaat'ın milli aralarda ülkesine gitmesiyle ilgili konu ise yönetimde görüşülmedi. Sarı-lacivertli kurmayların "Sözleşmeden doğan böyle bir hakkı var. Bunu bize göreve gelmeden söyledi. Sadece önemli maçlar öncesinde burada olmasını rica edebiliriz. Zaten acil bir durum olursa, kendisi görevinin başında kalacak kadar bilinçli ve işine sahip çıkan bir adam" ifadelerini kullandığı öğrenildi.

FutbolArena haber turu (17 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.