comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Dick Advocaat, Mehmet Ekici'yi açıkladı

11 Ocak 2017, Çarşamba 15:13
Dick Advocaat, Mehmet Ekici'yi açıkladı

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, Mehmet Ekici transferiyle ilgili konuştu.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de sezonun ikinci yarısı için hazırlıklarını Antalya'da sürdüren Fenerbahçe'de teknik direktör Dick Advocaat basın toplantısı düzenledi. Hollandalı teknik adam transfer çalışmalarıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

"MEHMET EKİCİ KATKI SAĞLAR"
"Mehmet Ekici gibi bir oyuncuya ihtiyacımız var. O da buraya gelmek istiyor. Onun gibi bir futbolcu bize fayda sağlar. Kendisiyle ben görüşmedim ama görüşen yöneticilerimiz var."

"VAN DER WIEL VE EMENIKE AYRILMALI"

"Van der Wiel ve Emenike, Fenerbahçe'de oynama isteğini gösteremediler. Bu nedenle ayrılmaları iyi olur. Emenike'nin başka bir takıma gitmesi herkes için daha iyi olur."

"FUTBOLCU GETİRMEK KOLAY DEĞİL"

"Futbolcu getirmek kolay olmuyor. Beklentiler kolay olmayacak ama bu bizimle ilgili değil. Elimizdeki oyunculardan daha iyisini alamadıktan sonra transfer yapmanın anlamı yok. Zor ama uğraşıyoruz. Karavaev transferinin çok iyi olduğunu düşünüyorum. Değerli bir oyuncu aldık. Ben şampiyonluk için buradayım. Tabii birkaç oyuncu da alabilirsek... Şu anda organize bir takımız. Eğer sistemi değiştirmek istiyorsanız yeni oyuncu almanız gerekiyor."

"SALİH UÇAN DAHA FAZLA İSTEMELİ"

"Salih'in fizik gücünü artırması için 2 gün yetmez. Yiğithan'ı kadroda tutmayı düşünüyorum. Salih hala genç bir oyuncu. 22 yaşında ve bu takımda oynamak istediğini antrenmanlarda göstermeli. Sadece 3 günle olmaz. Kampta çok iyi çalışıyor evet ama bu kadarı yeterli değil."

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"