comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Dick Advocaat Krasnodar maçı sonrası futbolcularını suçladı

16 Şubat 2017, Perşembe 22:13
Dick Advocaat Krasnodar maçı sonrası futbolcularını suçladı

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, Krasnodar mağlubiyetinin ardından önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, Krasnodar karşısında alınan 1-0'lık yenilginin ardından futbolcularını eleştirdi. 

"ÇOK SAYIDA OYUMCUM SAHAYA YOKTU"
"İkinci maçta yapmamız gereken maçı 2-0 kazandık en azından. Bu şekilde turu geçen taraf biz olabiliriz. Ancak bu akşam esas önemli olan nokta, çok fazla oyuncumuz sahada yoktu. Deplasman maçı oynuyorsunanız ve böyle maç oynuyorsunuz üst düzey performans sergilemek zorundasınız. Bu yüzden kaybettik."

"ŞANSI HAK EDEN BAŞKA OYUNCULARIMIZ DA VAR"

Advocaat, Krasnodar karşısında Emenike'nin forma giymesiyle ilgili olarak, hem rövanş, hem de bu hafta ligde oynanacak Kasımpaşa maçıyla alakalı konuştu. Farklı kadro üzerine açıklamalarda bulunan Hollandalı teknik adam, "Şansı hak eden başka oyuncularımız var. Bu hafta cezalı oyuncularımız var mesela. O yüzden önce lig maçını düşünmek zorundayız. Sonra rövanşa bakacağız." diye konuştu. 
 

Advocaat'tan Emenike'nin Krasnodar maçında ilk 11'de oynamasıyla ilgili açıklama


Hollandalı teknik adam basın toplantısında Emenike'nin ilk 11'de oynamasıyla alakalı olarak gelen soruya, "Emenike'den bu kadar uzun süre sonra fark yaratmasını bekleyemezsiniz. Farkı başka oyunculardan bekledim ama göremedim." diye konuştu. 

ADVOCAAT'A MAÇ SONU ELEŞTİRİLER

VAN PERSİE'NİN SAKATLIĞI YOKSA OYNAMALI"


"Ben her zaman söylüyorum. Van Persie'nin ciddi sakatlığı yoksa, fiziksel olarak iyi ise ilk 11'de oynamalı. Van Persie tam hazır değil diye 11'de oynatılmamak olmaz. Kondisyonu el verdiği sürece 50 dakika ise 50 dakika! Oynamalı. Kaliteli oyuncuların birbirleriyle uyumu önemli."

"AATİF GÖZ ARDI EDİLİYOR"

"Aatif diye bir oyuncu var. Göz ardı ediliyor. Dribbling yapabilen, asist yapabilen, pas alışverili yapabilen ve gol atabilen bir oyuncu. Bu ligde gol kralı oldu. Oyuna uyum getiren oyuncuların başında geliyor. Ancak göz ardı ediliyor."

 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)