comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Dick Advocaat: "Hazır olmak zorundayız'

10 Eylül 2016, Cumartesi 18:07
Dick Advocaat:

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, FB TV'de takımın son durumuyla ilgili konuştu.

FutbolArena - Fenerbahçe'nin Hollandalı çalıştırıcısı Dick Advocaat, FB TV'nin yeni stüdyolarında açıklamalarda bulundu.

Takım olarak henüz istenilen seviyede olmadıklarını belirten Dick Advocaat, milli takım arasında eksik çalıştıklarını ve de kısa zamanda hazır olacaklarını söyledi.
"4-3-3 SİSTEMİ EN İYİSİ"

Sistemle alakalı konuşan Dick Advocaat, "Son 2 lig maçını kazanamamış olabiliriz ancak 4-3-3 sisteminin en iyi sistem olduğunu düşünüyorum. Geçenki 2 lig maçında bu sistemle oyunu kontrol ettik. Türk futbolundaki en büyük fark duygular ve tutkular. İyi bir kadromuz var. Şampiyonluk için oynayacağız. Taraftarlarımıza mesajımız net. İç sahada onlara çok ihtiyacımız var. Bizim hedefimiz belli; şampiyonluk. Hazır mıyız, değil miyiz bunu soramayız. Biz hazır olmak zorundayız. Bunun arkasına saklanamayız" dedi.

Yeni transfer Jeremain Lens'e değinen deneyimli hoca, "Lens'le daha önce çalıştık. Sağ kanatta bir eksiğimiz vardı, o pozisyonda takımımıza çok fazla katkı sağlayacak. Lens çok hızlı ve güçlü. En az 10 gol atacağını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

"ROBİN VAN PERSİE HAZIR OLMALI"

Hollandalı çalıştırıcı Robin van Persie'enin durumuna da değinerek, "Potansiyel açısından Robin van Persie hala en iyi. Eğer istediğimiz fizik kondisyona sahipse ilk 11'de oynar. Robin van Persie'yi beğenmeme rağmen her hafta durumunu görmemiz gerekiyor" şeklinde konuştu.

İlk 2 lig maçında şanssız olduklarını belirten Advocaat, "İlk 2 maçta biraz şanssızdık. Pozisyonlar bulduk ama değerlendiremedik. Bursaspor maçı zor olacak. Yarınki karşılaşma öncesi iyi hislerim var"

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.