comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Dick Advocaat, Fenerbahçe ile sözleşme uzatacak mı?

14 Şubat 2017, Salı 10:14
Dick Advocaat, Fenerbahçe ile sözleşme uzatacak mı?

Fenerbahçe'de teknik direktör Dick Advocaat geleceğiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

FutbolArena Dış Haberler - Spor Toto Süper Lig'de geride kalan 20 haftada topladığı topladığı 36 puanla 4. sırada yer alan ve lider Beşiktaş'ın 8 puan gerisinde bulunan Fenerbahçe'de teknik direktör Dick Advocaat'a 1 yıllık yeni sözleşme teklif edilmişti. Hollandalı teknik adam, konuyla ilgili ülke basınına açıklamalarda bulundu.

İstanbul'da her şeyin yolunda gittiğini ve Fenerbahçe taraftarlarının harika olduğunu ifade eden deneyimli teknik adam, geleceğiyle ilgili net ifadeler kullanmaktan kaçındı.
"FENERBAHÇE TARAFTARI HARİKA"

Sezonu iyi bir şekilde bitirmeyi hedeflediklerini ifade eden Dick Advocaat, "Süper Lig çok heyecanlı geçiyor. Statlar doluyor ve taraftarlar çok iyi. Sezon başında takıma geldiğimde transferler yapılmıştı. Bu durumla baş etmek zorundaydım. Gelecek yıl takımda kalıp kalmayacağımla ilgili basından çok fazla soru geliyor. Umarım bu sezonu iyi bir şekilde tamamlarız." şeklinde konuştu.
 

Advocaat yeni sezonda Fenerbahçe'de kalacak mı?


Fenerbahçe'de başkan Aziz Yıldırım'ın 1 yıl sözleşme teklifinde bulunduğu ve buna karşılık süre isteyen Hollandalı teknik adam Dick Advocaat'nın sarı lacivertlilerde kalıp kalmayacağı ailesine bağlı. Aziz Yıldırım'dan gelen teklifin Advocaat için sürpriz olduğu ve Hollandalı teknik adamın bunu yakın çevresine söylediği öğrenilirken, kararı ise ailesiyle birlikte verecek. 

ŞEKİP MOSTUROĞLU NE SÖYLEMİŞTİ?

“Başkan Advocaat'a 1 yıllık teklif yaptı. O da düşünmek için süre istedi. Advocaat burayı çok seviyor. Yaşanan olaylardan ötürü falan ayrılacak gibi iddialar var. Ayrıca düşünmek lazım, Van Persie gibi Advocaat gibi isimler gelmezse kim gelecek Türkiye'ye? Bunu da bir düşünmek gerekiyor.”


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)