comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Dick Advocaat basın toplantısında konuştu

14 Eylül 2016, Çarşamba 17:50
Dick Advocaat basın toplantısında konuştu

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat ve Skrtel Zorya Luhansk maçı öncesi basın toplantısında konuştu.

FutbolArena - Avrupa Ligi A grubu ilk maçında yarın Zorya Luhansk deplasmanına konuk olacak olan Fenerbahçe'de teknik direktör Dick Advocaat ve Martin Skrtel basın toplantısında soruları yanıtladı. 

Sözü ilk olarak alan Skrtel, "Bizim için kolay bir maç olmayacak. Zorya ligde iyi işler yapan bir takım. Biz mücadeleye hazırız." mesajı verdi. 
"İyi bir başlangıç yapmak istiyoruz" diyen tecrübeli stoper, Fenerbahçe'nin ligdeki kötü performansla ilgili sorulan soru üzerine "Futbolda bazen şans yanınızda olmuyor. Bizim ligdeki durumumuz bu şekilde açıklanabilir. Bu durumu düzeltmek bizim elimizde" şeklinde konuştu. 

SKRTEL: "RAKİP HAKKINDA FAZLA BİR ŞEY BİLMİYORUM" 

Zorya'nın nasıl bir takım olduğu ile ilgili soruya, "Rakip hakkında çok fazla şey bilmiyorum" itirafında bulunan Skrtel, yarın teknik ekibimiz bu konuda bizi bilgilendirecektir" şeklinde konuştu. Skrtel ayrıca "Umarım İstanbul'dan çok sayıda taraftarımız yarın bizimle olur. Onların desteğine ihtiyacımız var." diyerek basın toplantısını noktaladı.

BASIN TOPLANTISINDA İLGİNÇ ANLAR

Basın toplantısında Ukraynalı gazetecilerin sorusunu Türkçe'ye çevirmekte zorlanan çevirmen, anlaşmazlıklara sebep oldu. Toplantı bir süre ciddiyetini yitirdi. Gazeteciler soruları doğru şekilde anlaşılınca çevirmeni alkışladılar...

ADVOCAAT: "BURSASPOR MAÇINDAN SONRA TOPLANTI YAPTIK" 

Hollandalı teknik adam "Bursaspor maçında üzücü bir skor aldık. Oyuncularımızla toplantı yapmamız gerekiyordu. Oyuncularımızı suçlayamayız. Pozisyonlara girdik, top büyük oranda bizdeydi ancak gol atamadık. İkinci yarıda göstereceğimiz görüntüyü ilk yarıda göstermemiz lazım." şeklinde konuştu. 

Dick Advocaat, çevirmenin uzun sürmesi üzerine, Ukraynalı tercümana veryansın ederek, "Neden Türk birisi çevirmiyor?" dedi.

Advocaat Fenerbahçe'nin futboluyla ilgili olarak "Biz lig şampiyonluğu için buraya geldik. Bursaspor maçında 6-7 tane pozisyona girip atamadık. O kadar da olumsuz düşünecek bir şey olduğunu sanmıyorum" şeklinde konuştu. 

ADVOCAAT ZAMAN İSTEDİ

24 kişilik bir kadrosu olduğunu ifade eden tecrübeli teknik adam, "Her maçta farklı değişiklikler olabileceğini vurguladı." Sadece 4 hafta önce Fenerbahçe'ye geldiğini ifade eden Advocaat bu süre zarfında takıma sistemini oturtmaktan çok maçlara hazırlandıklarını dile getirdi ve zamana ihtiyacı olduğunu vurguladı. 

Advocaat fiziksel olarak hiçbir bahane üretemeyiz derken "Tedavimiz çok net. Oyuncularımıza güven vermek zorundayız. Çalışmamızla bireysel yetenekleri ortaya çıkarmalıyız." şeklinde konuştu. Advocaat son olarak "Daha önceki maçlarda olduğu gibi saçma hatalar yapmamalıyız." dedi.

Aytemiz ile haftanın futbolcusu Feghouli seçildi


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.