comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Dick Advocaat: 'Şampiyon Fenerbahçe olacak'

02 Ocak 2017, Pazartesi 16:25
Dick Advocaat: 'Şampiyon Fenerbahçe olacak'

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile teknik direktör Dick Advocaat arasında transfer görüşmesi yapıldı.

FutbolArena - Fenerbahçe'de transfer çalışmaları devam ederken başkan Aziz Yıldırım ile teknik direktör Dick Advocaat'ın yaptığı görüşmenin detayları ortaya çıktı. Hollandalı teknik adamın, "Eğer çok büyük şanssızlık yaşamazsak şampiyon olacağız" dediği ifade edildi.

Fanatik'te yer alan habere göre; Advocaat'ın Depay ile kurdukları teması Başkan Yıldırım'a etraflıca anlattığı, 10 numara konusunu açıp Mata ismini bir kez daha net şekilde telaffuz ettiği belirtildi. Ayrıca son günlerde adı İstanbul'un 3 büyük takımıyla da anılan Trabzonspor'un yıldızı Mehmek Ekici konusunda da fikrini açıklayan deneyimli çalıştırıcının, masadan taraftarı çok heyecanlandıracak şu cümleyi kurarak kalktığı ortaya çıktı:
"Eğer çok büyük bir şanssızlık yaşamazsak şampiyon Fenerbahçe olacak."
 

Fenerbahçe, Memphis Depay'ı transfer edecek mi?


"Depay ile konuştuk. Kendisinin son kararı İngiltere'de kalma yönünde. Ona saygı duymalıyız, başka isimlere yönelmeliyiz. Bu noktada da lütfen meraklanmayın ve panik yapmayın. Buna gerek yok. Çünkü çok daha büyük bir yıldızla temas halindeyiz. Gelinen seviyeyi sürekli sizinle paylaşıp bilgi aktaracağım."
 

Emenike ve Van der Wiel transfer olacak mı?


"Emenike ve Van der Wiel için kararımı zaten daha önce size iletmiştim. Bana duyduğunuz güven ve kararımın arkasında yer almanız beni mutlu etti. Onlarla ilgili düşüncelerimi aynen koruyorum. İkisinin de takımımıza bir şeyler katacağına inanmıyorum. Gelecek teklifleri değerlendirip yolları ayırabilirsiniz."
 

Fenerbahçe, Mehmet Ekici'yi transfer edecek mi?


"10 numara konusunu çözmemiz gerekir. Bunun için elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız. (Advocaat'ın aklındaki 10 numaranın Mata olduğu biliniyor)... Mehmet Ekici gerçekten de çok kaliteli bir oyuncu. Birçok noktada işimize yarar. Eğer şartlar uyarsa alabilirsek bize gerçekten de ciddi katkı sağlar. Ancak eğer kulübün şartlarını çok zorlayacak bir durum ise fazla ödün vermemenizi de tavsiye etmek isterim."

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)