comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Dick Advocaat, 4-1'lik Kayserispor yenilgisi için neler söyledi?

30 Ocak 2017, Pazartesi 00:37
Dick Advocaat, 4-1'lik Kayserispor yenilgisi için neler söyledi?

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, Kayserispor karşısında alınan 4-1'lik mağlubiyetten dolayı oldukça şaşkın olduğunu söyledi. 

FutbolArena - Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, Kayserispor maçının ardından yayıncı kuruluşa verdiği röportajda farklı yenilgi hakında konuştu. 

"SON 2 MAÇTA BÜYÜK FARK VARDI"
"Aslında sahaya çıkardığımız kadroya bakarsak geçtiğimiz maçtaki kadroyu görebiliriz. Geçen hafta iyi işler yapan bir kadro vardı. Sadece Mehmet Topal vardı fark olarak. Nasıl açıklayabiliriz bilmiyorum. Başakşehir maçından sonra bu görüntünün cevabını bulmak zor. Kişisel konuşmak istemiyorum ama geçtiğimiz hafta ile bu haftaki maç arasında büyük fark vardı."

"BU SKOR BİRAZ FAZLA OLDU"

Böyle karşılaşmalardan sonra doğru kelime bulmak zordur. Herkesin kötü olduğu bir akşamı geride bıraktık. Biraz fazla oldu bu skor. Birlikte oturup sebebini bulmamız lazım. 

RIDVAN DİLMEN'DEN ADVOCAAT'A TEPKİ

"BÖYLE BİR ŞEY OLAMAZ"

Karşılaşma sonrası NTV Spor'da konuşan Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe Teknik Direktörü Advocaat'ın oyun sistemini sert bir dille eleştirdi. Dilmen,

"Fenerbahçe oyunu yıkarak değil, bekleyerek oynuyor. Böyle bir şey olamaz. Türkiye'de şampiyonluk için olmaz. Hollandalı bir teknik adamın felsfesine aykırı bir sistem bu. Bakın geçen hafta Beşiktaş gole doydu. Attıkça hücum ediyor. Galatasaray, Akhisar'a 6 gol attı. Fenerbahçe'de böyle bir şey göremezsiniz


Kayserispor - Fenerbahçe maçı sonrası Dick Advocaat'tan kafa karıştıran sözler


Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, Kayserispor karşısında 4-1 alınan mağlubiyetin ardından basın toplantısında son derece çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

"SİZE DOĞRU CEVABI VEREMEM"

"Ben hiçbir zaman 10 numara demedim. Farklı tarzda oyuncuya ihtiyacımız var dedim. Çünkü çok sayıda aynı stilde oyunculara sahibiz. Yani istediğimiz şu aslında, bir tane defans orta saha. Bir tane de ofansif ile defansif arası orta saha ve hücuma dönük bir oyuncu. Sıkıntı sadece orada da değil. Bu takımın sorumlusu benim. Hikayenin derinliğinde iyi olmayan şey sadece bu değil. Bunu şimdi söylemiyorum. Çünkü basına bu konu hakkında doğru cevabı vermek zor."

"FERNANDAO VE SALİH BİZİM OYUN PLANIMIZIN DIŞINA ÇIKTI"

"Bizim takımımız önde basmaya uygun bir takım değil. Ne taraf bekleyip, ön tarafta alan buluruz ona göre daha başarılı oluruz. Salih ve Fernandao önde basmaya çalıştılar. Merak ediyorum bunu niye yaptılar. Yarın onlara da bunu sormak durumundayım. Normalde bizim oturtmuş olduğumuz bir taktik disiplin var. Yarın onlarla konuşacağız ve onlar da düşüncelerini söylesinler."

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)