comScore

DGS başvuruları başladı (2018 DGS başvuru tarihi)

16 Mayıs 2018, Çarşamba 11:09
DGS başvuruları başladı (2018 DGS başvuru tarihi)

DGS başvuruları başladı. Dikey Geçiş Sınavı'na katılacak öğrenciler için başvuru startı verildi. ÖSYM'den yapılan açıklamaa göre DGS başvuruları elektronik ortamda yapılabilecek. 2018 DGS başvuruları ile ilgili tüm detaylar haberimizde. 

FutbolArena - DGS başvuruları başladı. Ön lisans programlarını tamamlayarak mezun olarak lisans eğitimine devam etmek isteyenlerin katılması gereken DGS başvuruları başladı. DGS başvurularında son gün hangi tarih. DGS başvuruları başladı mı? DGS başvurularına nereden yapılıyor? Tüm bu sorularınızın cevabı haberimizde.


DGS başvuruları başladı (Dikey Geçiş Sınavı 2018)


ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre DGS başvuruları başladı. Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvurularının başladığının açıklanması üzerine binlerce öğrenci başvuru için işlemlere başladı. Meslek yüksekoulları ve açık öğretim ön lisans programından mezun olan öğrenciler için yapılacak Dikey Geçiş Sınavının tarihi netleşti. DGS'nin ÖSYM tarafından yapılan açıklama ile 21 Temmuz'da yapılacağı açıklandı. Adalar başvuruları elektronik ortamda yapabilecek.

DGS'ye başvurmak isteyen öğrenciler ais.osym.gov.tr internet adresinden yapabilecek.


DGS başvuru yapmak için TIKLAYIN


Dikey Geçiş Sınavı nedir?


DGS puanları, adayların sınav sonuçlarından hesaplanan sözel ve sayısal standart puanlarının ve ön lisans öğrenimlerinde elde ettikleri akademik not ortalamalarından hesaplanan ağırlıklı ön lisans başarı puanlarının (AÖBP) belli kat sayılarla çarpılarak toplanmasıyla elde edilecektir.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"