comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Devre arası transfer dönemi ne zaman bitiyor?

30 Ocak 2017, Pazartesi 17:03
Devre arası transfer dönemi ne zaman bitiyor?

Futbolda devre arası transfer döneminin ne zaman biteceği merak ediliyor. Devre arası transfer dönemi hangi gün sona eriyor? Detaylar haberimizde.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig başta olmak üzere Avrupa'da da ara transfer döneminin ne zaman sona ereceği merak ediliyordu. Ara transfer döneminin sona ereceği günle ilgili tüm bilgiler haberimizde yer alıyor.
 

Transfer dönemi ne zaman bitecek?


Futbolda ara transfer olarak adlandırılan ikinci transfer ve tescil dönemi yarın (31 Ocak 2017 Salı) sona erecek.

FIFA kuralları gereği 4 hafta (28 gün) süren ara transfer döneminde sona gelindi. Takımlar, anlaştıkları futbolcularla yarın gece yarısına kadar sözleşme imzalayabilecek. 
Sezonun birinci transfer ve tescil dönemi 10 Haziran'da başlayıp, 31 Ağustos 2016'da tamamlanmıştı.
 

Süper Lig'de devre arası yapılan en pahalı transferler


Devre arasında yapılan en pahalı transfer Beşiktaş'ın Matej Mitrovic transferi oldu. Siyah beyazlılar, genç savunmacı için 4,2 milyon Euro bonservis bedeli ödedi. Galatasaray, Garry Rodrigues transferi için 3,5 milyon Euro, Ahmet Çalık içinse 2,5 milyon Euro ödedi. Trabzonspor'un devre arası transfer dönemi de hareketli geçti. Bordo mavililer Emmanuel Mas, Hugo Rodallega, Joao Pereira, Olcay Şahan ve Carl Medjani'yi renklerine bağladı. Fenerbahçe ise devre arasında şu ana kadar Karavaev'i kiralamak dışında herhangi bir transfer yapmadı.

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)