comScore

Galatasaray Galatasaray

'Devlet sırrı mı konuşuyorsun'

26 Şubat 2014, Çarşamba 10:50

Beşiktaş Eski Asbaşkanı Levent Erdoğan, "Dany, durup dururken penaltıya sebebiyet verdi.

FutbolArena - Beşiktaş Eski Asbaşkanı Levent Erdoğan, "Dany, durup dururken penaltıyasebebiyet verdi. Yekta ile ağzını kaparatak konuşuyor. Ben de bunlar soruişareti yaratıyor" dedi.

Galatasaray, Beşiktaş'ı 1-0 ile geçerken gol devrearasında Beşiktaş'ın yolunu tutan Dany'nin yaptırdığı penaltıdan geldi. Maçtahhemen sonra "bu yenlginin sorumlusu Dany'dir" diyen Levent Erdoğan, sertaçıklamalarına devam etti.
ANTEP ÜSTÜNE PARA İSTEDİ

Beşiktaş'ın devrearasında kötü transferler yaptığını savunan Erdoğan, "Beşiktaş, Galatasaray'ıntuzağına düştü. Galatasaray kendisine yer açmak için bu oyuncuyu Beşiktaş'avermeyi başardı. Beşiktaş'tan önce Gaziantep ile anlaşılmıştı. Antep bile  bilebu oyuncuyu alırken üstüne para alacaktı. Galatasaray'ın elinde canlı bomba olanDany aldık" dedi.

DERBİLERİ VERME ŞEREFİNE NAİL OLUYORUZ

Dany'ninGalatasaray'a karşı oynatılmamasını gerektiğini ancak oynatıldığını söyleyenErdoğan, "Lucescu, Beşiktaş'ı çalıştırırken, "Derbileri alan şampiyon olur"demişti. Biz Evelallah derbilerin neredeyse hepsini rakiplerimize verme şerefinenail olduk. Ve böyle bir maçta hala Galatasaray'ın oyuncusu olan Dany'ioynatıyorsunuz. Siz böyle bir maçta oynatırsanız akıbeti de bu olur" diyekonuştu.

DEVLET SIRRI MI KONUŞUYOR?
Dany'nin penaltı dışında Yekta ileağzını kapatarak maç içinde konuşmasına büyük tepki gösteren Erdoğan sözlerineşöyle devam etti: "Dany ağzını kapatıp, Yekta ile konuşuyor. Ne konuşuyorsun?Devlet sırrı mı konuşuyorsun? Milyonlarca insanın gözü  önünde ağzını kapatıpkonuşuyor. Bu etik değil.  Ne konuştuğunu merak ediyorum. Ne ihtiyacın var böylebir konuşmaya. Durup dururken penaltıya sebebiyet veriyor, Yekta ile ağzınıkapatarak konuşuyor ben de bir soru işareti yaratıyor."

Dany şike mi yaptıdemeye çalışıyorsunuz sorusuna Erdoğan, "Siz açıklamalarımı böyleyorumluyorsunuz. Dany kiralık sezon sonu Galatasaray'a dönecek. Takımına karşıpsikolojik bir baskı altında sahaya çıkıyor. Yaşananlar ortada" diye yanıtverdi.

SAKATLAR KRALI

Beşiktaş'ın Amerikalı Jermaine Jones'ı transferetmesine de tepki gösteren Erdoğan, sözlerini şöyle noktaladı:  "Yönetim,Ronaldinho'yu alacağım derken getire getire sakatlar kralı Jones'u ve Dany aldı.Jones'e alacakları ve menajer parasıyla birlikte 1.2 milyon euro verildi.Oynamadan sezon sonu yollarız. Zaten sakat inşallah sebebi olup iyicesakatlamayız."

FutbolArena haber turu (22 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.