comScore

Devlet Bahçeli'den ittifak açıklaması! İttifak nedir? İttifak olacak mı? Milli İttifak dağıldı mı?

23 Ekim 2018, Salı 12:03
Devlet Bahçeli'den ittifak açıklaması! İttifak nedir? İttifak olacak mı? Milli İttifak dağıldı mı?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ittifakla alakalı son derece önemli sözler sarfetti. İttifak kavramı nedir? Cumhur İttifakı neden bozuldu? Devlet Bahçeli'nin ittifak açıklamaları neler? İttifak açıklaması sonrası dolarda son durum. Devlet Bahçeli'nin son dakika açıklaması haberimizde...

FutbolArena - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısında gündem belirleyici açıklamalarda bulundu. Devlet Bahçeli, ittifakın bozulduğunu söyledi. Devlet Bahçeli'nin bahsettiği ittifak kavramı ne? İttifak bozuldu mu?
 

Devlet Bahçeli'den ittifak açıklaması - Devlet Bahçeli ittifakın neden bozulduğunu açıkladı


MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında Cumhur İttifakı'na ilişkin konuştu. Bahçeli, AK Parti ile Cumhur İttifakı görüşmelerine gerek kalmadığını vurgulayarak, "Kendi yolumuzu çizeceğiz. Artık hiçbir ittifak arayışında değiliz" dedi.

Devlet Bahçeli yaptığı açıklamada, "Kendi göbek bağımızı kendimiz kesmeye hazırız. İttifak, bir parçanın yok sayılması, tez ve önermelerinin görmezden gelinmesiyle ayakta kalmayacaktır. Diğer tarafın üstten bakması, parmak sallamasıyla yaşamayacaktır. Pozisyon hatırlatması, çatladı çatlıyor ihbarlarıyla, şartların kollanmasıyla varlığını idame ettiremeyeektir. Dürüstlük olmadan eşitler arası ilişki sürmeyecektir. Bazıları sevinç taklaları atabilirler. Tartışmalara son vermenin vakti yoktur. Bu kronik süreci uzatmanın alemi yoktur. Herhangi bir ittifak beklentimiz, arayışımız, niyetimiz artık kalmamıştır" diye konuştu.
 

Devlet Bahçeli'nin konuşması sonrası dolar ne durumda? - Dolar şu an ne kadar (23 Ekim Salı)


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Meclis Grup Toplantısı'nda AKP ile yerel seçimde ittifak yapmayacaklarını açıklamasının ardından dolar yükselişe geçti. Güne 5.68'le başlayan dolar, Bahçeli'nin konuşmasının ardından 5.82 seviyesine yükseldi.


İttifak nedir? İttifak nasıl işliyor? İttifak kavramı


Bir ittifak halklar, gruplar ya da egemen devletler arasında ortak faydayı sağlayacak karşılıklı çıkarlara dayalı kurulmuş ilişkilerdir. Bu ilişkiler gizli ya da ilan edilmiş haliyle yürütülebilir. İttifak üyelerinin her biri müttefik adını alır. Askeri ittifak, Ticari ittifak ve Siyasi ittifakları da barındıran farklı türlerde ittifaklar kurmak mümkündür. İttifak kelimesi savaş ve askeri mücadele konularında terimsel kullanıldığı zaman Müttefik Kuvvetler'i aynı zamanda bu kuvvetlerin birliklerini ifade eder, özellikle 1. Dünya Savaşı ve 2. Dünya Savaşı anlatımlarında bu terimsel anlam kullanılır.

Milletvekili Seçimlerinde ittifak grupları arasında; iktidar kanadında “Cumhur İttifakı (AKP-MHP)”, muhalefet kanadında ise “Millet İttifakı (CHP-İYİ Parti-Saadet Partisi, Demokrat Parti” yer almıştı.

Tüm Aktüel Haberleri FutbolArena'da!


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"