comScore

Devlet Bahçeli açıkladı! Erken seçim olacak mı? Erken seçim tarihi ne zaman? Erdoğan'dan resmi erken seçim açıklaması

17 Nisan 2018, Salı 12:23

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den erken seçim tarihi geldi. 2019'da yapılması öngörülen genel ve yerel seçimler öncesinde Devlet Bahçeli'den erken seçim çağrısı geldi. Devlet Bahçeli, erken seçim için neler dedi? Cumhurbaşkanı Erdoğan, Devlet Bahçeli ile görüştü mü? Detaylar haberimizde... Erken seçim tarihi ne zaman? 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, salı günleri gerçekleşen parti grup toplantısında erken seçim çağrısında bulundu. Devlet Bahçeli grup toplantısında erken seçimle ilgili neler dedi? Erken seçim iddialarıyla ilgili AKP kanadından açıklama var mı? Detaylar haberimizde. Seçim 2019'da mı olacak?
 

Erken seçim haberleri - Devlet Bahçeli'nin erken seçim açıklaması (17 Nisan Salı)


2019'da yapılması öngörülen başkanlık, milletvekili ve yerel seçimlerle ilgili Devlet Bahçeli'den erken seçim açıklamaları geldi. Devlet Bahçeli yaptığı açıklamada seçimin 26 Ağustos 2018 tarihinde Malazgirt Savaşı'nın yıldönümüde olması gerektiğini söyledi.

Önümüzde ülkemiz ve milletimiz aleyhine olabilecek bir siyasi gündem ve seçim süreçleri vardır. Bunu telafi etmek, lazım gelen önlemleri sorumluluk ve şuurla almak siyaset kurumunun ana görevi olmalıdır.

 

Erken seçim tarihi ne zaman? Seçim tarihi belli oldu mu?


Devlet Bahçeli, "Bilinmelidir ki, gerekli uyum yaslarının süratle çıkarılmasının akabinde, MHP takdir ve tercih hakkını seçimlerin erkene alınmasından yana kullanacaktır. Bu işi daha fazla uzatmaya gerek yoktur. Kaosa oynayanların oyunlarını bozmak şarttır. Siyasi muhataplarımıza ve aziz milletimize samimi ve tartışılmasını ümit ettiğimiz teklifimiz şudur" ifadelerini kullanarak olması gereken seçim tarihini sıraladı.

Bahçeli, "26 Ağustos 2018 Pazar günü, yani Malazgirt Zaferi ile Büyük Taarruzumuzun yıl dönümlerinde Türk milleti yeni bir zafer ruhuyla sandığa gidip hem cumhurbaşkanın hem de milletvekili genel seçiminde Türk ve Türkiye düşmanlarına gereken dersi vermesi en makul, en akılcı, en demokratik yoldur" diye konuştu.
 

Erdoğan erken seçim için ne dedi?


Devlet Bahçeli'nin bu sözleri üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da tavrı belli oldu. Erdoğan, Devlet Bahçeli'nin erken seçim sözleri üzerine Devlet Bahçeli ile yarın bir görüşme gerçekleştirecek.

FutbolArena akşam haberleri turu (17 Temmuz 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.