comScore

Deschamps'tan Türkiye hakkında: "Sadece bizim milli marşımız ıslıklanmadı"

11 Haziran 2019, Salı 00:18
Deschamps'tan Türkiye hakkında:

Andorra - Fransa maçı öncesi Deschamps, Konya'da oynanan maçta Fransa Milli marşının ıslıklanması hakkında konuştu. 

FutbolArena Dış Haberler - Fransa Teknik Direktörü Deschamps, Andorra maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında Konya'da oynanan Türkiye - Fransa maçında Fransa Ulusal marşının ıslıklanmasına tepki gösterdi ve bu konu hakkında konuştu. 

Fransa Teknik Direktörü Deschamps, Türkiye'de sadece Fransa'nın değil başka ülkelerin de milli marşının ıslıklandığını, bunun rahatsız edici ve tatsız bir olay olduğunu söyledi. Deschamps açıklamasında şu ifadeleri kullandı:


"DİĞER ÜLKELERİN DE MİLLİ MARŞI ISLIKLANIYOR"

Çok rahatsız edici bir andı. Tatsız bir olay. Ancak bu Fransa'ya özgü bir şey değil. Çünkü diğer milli takımlar da aynı olaya maruz kaldı. Diğer milli takımların da ulusal marşları Türkiye'de ıslıklandı. Ülkelerin marşlarına saygı gösterilmesi gerekiyor ama bu yaşanmadı. Umarım bir daha böyle bir durum yaşanmaz. 


Türkiye - Fransa arasındaki maçlar


Ay-yıldızlılar, Fransa ile bugüne kadar 7 kez karşı karşıya geldi. Milli Takım, 2003 yılındaki Konfederasyonlar Kupası'nda rakibine 3-2 kaybetti. Milliler geride kalan 6 müsabakada da rakibine 5 kez yenilirken, 1 kez de berabere kalmıştı. Türkiye bu akşam Fransa karşısında aldığı galibiyet ile tarihinde Fransa karşısında ilk galibiyetini elde etmiş oldu.

Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Transfer Arenası (23 Ağustos 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.