comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Derbiye Ali Palabıyık'ın atanması doğru mu?

22 Eylül 2016, Perşembe 18:53
Derbiye Ali Palabıyık'ın atanması doğru mu?

Beşiktaş - Galatasaray derbisi hakemi Ali Palabıyık oldu. Peki bu atama doğru mu? 

FutbolArena Röportaj - Eski Merkez Hakem Kurulu Başkanı Bülent Yavuz, Beşiktaş - Galatasaray maçı hakeminin Ali Palabıyık olacağını önceden tahmin etmişti. Bu tahmini FutbolArena'da paylaşmıştık. Peki, bu atama doğru bir atama mı? Onu da muhabirimiz Aydın Cingöz Bülent Yavuz'a sordu...

"ALİ PALABIYIK DERBİYE HAZIRLANMIŞTI"
Aydın Cingöz: Derbinin hakemi tahmin ettiğiniz gibi Ali Palabıyık oldu. Ne dersiniz bu atamaya?

Bülent Yavuz: Görünen köy klavuz istemez sevgili Aydın Cingöz. Merkez hakem kurulunun ilk haftadan itibaren yaptığı atamalara bakınca, Ali Palabıyık'ın bu maç için dolaştırıldığını ve Beşiktaş ile Galatasaray'ın maçlarından uzak tutulduğunu gördüm.

Özellikle Ali Palabıyık geçtiğimiz hafta da maç almayınca, bunu daha iyi anlamış olduk. Çünkü Yusuf ağabey derbiye atayacağı hakemi olası bir problemden dolayı derbi öncesi kaybetmek istemez. Geçen hafta maçı olsaydı ve bu maçta bir sorun olsaydı o zaman o hakemi derbi maçına veremezdiniz. Ayrıca Allah kourusun bir sakatlık da geçirebilir..

"%100 DOĞRU ATAMA, MAÇI ÇOK GÜZEL BİR ŞEKİLDE YÖNETECEKTİR.".
Aydın Cingöz: Peki Ali Palabıyık size göre bu maç için doğru atama mı? 

Bülent Yavuz: Bana göre %100 doğru atama. Çünkü Ali Palabıyık genç ve dinamik bir hakem. Kabul edelim ki kondisyonu çok yüksek. Aldığı maçlarda da gösterdiği performans, parlak bir performanstı. Ali Palabıyık Cüneyt Çakır'dan sonra Avrupa maçlarına gönderebileceğiz, Şampiyonlar Ligi'nde maç yönetebilecek hakemlerden biri. Onun için bu çocuğun, bu tür maçlarla Avrupanın dikkatini çekmesi gerek. Göreceksiniz inşallah Ali Palabıyık maçı çok güzel bir şekilde yönetecek.

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.