comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Derbide Galatasaray taraftarı olacak mı?

19 Eylül 2016, Pazartesi 12:28
Derbide Galatasaray taraftarı olacak mı?

Spor Toto Süper Lig'de hafta sonu oynanacak Beşiktaş - Galatasaray derbisinde, İl Güvenlik Kurulu toplantısından sarı kırmızılı taraftarların Vodafone Arena'ya alınmaları konusunda olumsuz karar çıkması bekleniyor. . 

FutbolArena Özel - Spor Toto Süper Lig 5. haftasında Beşiktaş ile Galatasaray arasında oynanacak derbide Vodafone Arena'da Galatasaray taraftarlarının olup olmayacağı büyük merak konusu. Bu konuda Beşiktaş yönetiminin tavrı ise net. 

METİN ALBAYRAK "BEKLİYORUZ" DEDİ
Beşiktaş'ın, Akhisar Belediyespor karşısında 2-0 kazandığı maçın ardından açıklamalarda bulunan basın sözcüsü Metin Albayrak, "Kulüpler Birliği'nde deplasman yasağının kalkma kararı çıktı. Tabi İl Güvenlik Kurulu'nun kararını bilemeyiz. Biz Galatasaray taraftarı gelecekmişiz gibi hazırlık yapacağız." demişti. 

Beşiktaş ile Galatasaray arasında Konya'da oynanan Süper Kupa maçında iki takım taraftarları arasında çıkan kavganın ardından İl Güvenlik Kurulu'nun Cumartesi günü oynanacak derbiyle alakalı vereceği karar bekleniyor. 

BEŞİKTAŞ SÖYLEMİNİN ARKASINDA

Beşiktaş yönetimi Salı günü gerçekleşecek olan İl Güvenlik Kurulu toplantısında "4 yıllık söylemimizin arkasındayız. Galatasaray taraftarını bekliyoruz." tavrının arkasında olacak. Ancak siyah beyazlılar çıkacak karara da itiraz etmeyecek. 

Öte yandan Konya'da Süper Kupa maçında yaşanan olayların ardından deplasman yasağının devam etme ihtimali de oldukça yüksek. 

EMNİYET RAPORU SIKINTILI

Beşiktaş - Galatasaray derbisinde Galatasaray taraftarlarının Vodafone Arena'ya gelip gelmeyeceği Salı günü İstanbul Emniyeti'nin Valilikte yapılacak olan toplantıda İlk Güvenlik Kuruşu'na sunacağı rapora bağlı. Tribün liderleri de emniyete çağrıldı ve 10 gündür bu konuda bir çalışma yürütülüyor. 

Salı günü gerçekleşecek olan İl Güvenlik Kurulu toplantısında Galatasaray taraftarının İstanbul'dan Konya'ya giden 8 organize otobüsten 1'inin olaylara karımış olması nedeniyle Vodafone Arena'ya alınmaları riskli görünüyor. Beşiktaş taraftarlarının da derbi öncesi Konya'da yaşanan olayların rövanşını alma isteğini düşünebileceklerinden ötürü, sarı kırmızılı taraftarların Vodafone Arena'ya gelmelerinin riskli olduğu yönünde rapor verileceği öğrenildi. 

Gözler artık İl Güvenlik Kurulu'nda. Vali Vasip Şahin'in yöneteceği ve temsilcilerin katılacağı Salı günü gerçekleşecek olan İl Güvenlik Kurulu'na çevrildi. Ancak bu çok büyük bir ihtimalle olumsuz karar çıkması bekleniyor. 

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.