comScore

Deportivo La Caruna Haberleri: Victor Sanchez dönemi sona erdi

30 Mayıs 2016, Pazartesi 21:52
Deportivo La Caruna Haberleri: Victor Sanchez dönemi sona erdi

Deportivo Kulübü Başkanı Fernandez, güven kaybından dolayı teknik direktör Victor Sanchez'in görevine son verildiği açıkladı.

İspanya Birinci Futbol Ligi'nde (La Liga) mücadele eden Deportivo'nun kulüp başkanı Tino Fernandez, takım içindeki anlaşmazlıklar ve kötü geçen sezonun ikinci yarısından kaynaklanan güven kaybından dolayı teknik direktör Victor Sanchez'in görevine son verildiğini açıkladı. 
 

Victor Sanchez'in Deportivo'daki görevine son verildi


Fernandez, 2015'in nisan ayından bu yana Deportivo'yu çalıştıran teknik direktör Sanchez'in sözleşmesinin feshedilmesinden dolayı düzenlediği basın toplantısında, gazetecilerin sorularını cevapladı.

"Güven kaybı farklı sebeplere dayanıyor" diyen Fernandez, sezonun ikinci yarısında 19 maçta sadece 2 galibiyet alınmasının ve takım içinde yaşanan olayların Sanchez'in gönderilmesinde başlıca etkenler olduğunu söyledi.
Fernandez, teknik direktör Sanchez ile ciddi tartışmalara girerek takım içinde sorun oluşturan futbolcular Luisinho ve Lopo'nun gönderileceklerini ve bu oyunculara gerekli bildirimlerin yapıldığını kaydetti. Deportivo Kulübü Başkanı Fernandez, özellikle 31 yaşındaki Portekizli futbolcu Luisinho'nun ayrılmasından ekonomik olarak alınabilecek en büyük kazancı elde etmeye çalışacaklarını ifade etti.
 

Tino Fernandez'den Victor Sanchez açıklaması


Fernandez, yeni teknik direktör için aceleci olmadıklarını, takımın gelecek planlarına liderlik edecek birini aradıklarını dile getirdi. Kulüp başkanı olduğu 2,5 yıllık dönemde 3 kez teknik direktör değiştiren Fernandez, bununla ilgili de şu açıklamayı yaptı:

"Diğer teknik direktör değişikliklerinde olduğu gibi bugün de mutlu değilim ama bu değişikliklere ihtiyacımız vardı. Uzun sezonlar bize eşlik edebilecek bir teknik direktör arıyoruz. Yeni teknik direktörü bulma sorumluluğu Richard Barral'ın (Deportivo Spor Direktörü). Bu hafta içinde bir teknik direktör bulunacağını sanmıyorum. Şimdiye kadar kimseyle konuşmadık."
Fernandez, ayrıca transfer teklifleri alan forvet oyuncusu Lucas Perez'in takımda kalmasını istediklerini ama gelen teklifleri de dinlediklerini vurguladı.

Galatasaray'dan ayrılan Emre Çolak, Deportivo'nun yeni sezon öncesindeki ilk transferi olmuştu.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"