comScore

Deportivo Alaves Deportivo Alaves

Avrupa Ligi'ne hangi takımlar gidiyor?

27 Mayıs 2017, Cumartesi 00:06
Avrupa Ligi'ne hangi takımlar gidiyor?

Avrupa'da bugün İspanya, İngiltere, Almanya ve Fransa'da kupa finalleri oynanacak. Bu finaller Avrupa Ligi'ne giden takımları da belirleyecek.

FutbolArena Detay - Avrupa Ligi'ne kupadan katılma kontenjanı bugün Avrupa'nın dört büyük liginde belli olacak. Fransa, İngiltere, İspanya ve Almanya'da bugün kupa finalleri oynanacak.

KUPA FİNALİSTLERİ AVRUPA LİGİ'NE GİDEMİYOR
Son dönemde değişen kullarlar sonrasında Lig Kupası'nda finale çıkan takımlar, finali kazanan takım Şampiyonlar Ligi bileti alsa da Avrupa Ligi'ne gitme hakkı kazanmıyor. Kupada finale çıkan takımın, bu hakkı kazanabilmesi için Lig Kupası'nın sahibi olması artık şart.


İngiltere'de Avrupa Ligi'ne giden takımlar


İngiltere'de ilk 4 takım Şampiyonlar Ligi hakkı kazanırken 6. Manchester United da Avrupa Ligi'ni kazandığı için Şampiyonlar Ligi'ne katılma hakkı kazandı. Buna göre 5. Arsenal dışında 7. Everton da Avrupa Ligi bileti aldı. Bugün oynanacak olan Arsenal - Chelsea FA Cup finali Avrupa kupalarına katılım hakkını etkilemeyecek. 


İspanya'da Avrupa Ligi'ne giden takımlar


İspanya'da da ilk 4 sıra Şampiyonlar Ligi bileti alırken 5. Villarreal ve 6. Real Sociedad da Avrupa Ligi bileti aldılar. Bugün Barcelona ve Alaves, Kral Kupası finalinde karşı karşıya gelecekler. Kupayı Alaves kazanırsa Avrupa Ligi bileti onların olacak. Barcelona kazanırsa, La Liga'yı 7. bitiren Athletic Bilbao Avrupa Ligi'ne gidecek.


Almanya'da Avrupa Ligi'ne giden takımlar


Almanya'da da ilk 4 Şampiyonlar Ligi biletini aldı. 5. Köln ve 6. Hertha Berlin de Avrupa Ligi'ne gidecekler. Avrupa Ligi için son bilet de bugün sahibi bulacak. Eintracht Frankfurt - Dortmund kupa finalini Frankfurt kazanırsa Avrupa Ligi'ne 11. sıradaki Frankfurt, Kupa kontenjanından gidecek. Kupayı ligi 3. bitiren Dortmund kazanırsa, Avrupa Ligi'ne 7. sıradaki Freiburg katılacak.


Fransa'da Avrupa Ligi'ne giden takımlar


Fransa'da ilk 3 takım Şampiyonlar Ligi'ne giderken 4. Lyon ve 5. Marsilya'da Avrupa Ligi'ne gidecek. Ayrıca bu akşam oynanacak olan Angers - PSG finalini Angers kazanırsa Avrupa Ligi'ne onlar gidecek. PSG kazanırsa 6. Bordeaux Avrupa Ligi bileti alacak.

Avrupa Ligi ile ilgili tüm gelişmeleri, UEFA Avrupa Ligi Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!