comScore

Beşiktaş Beşiktaş

'Deplasman yasağı henüz kaldırılmadı'

07 Eylül 2016, Çarşamba 16:06
'Deplasman yasağı henüz kaldırılmadı'

İstanbul Valisi Vasip Şahin, deplasman yasağının henün kaldırılmadığını açıkladı.

FutbolArena - Kulüpler Birliği'nin deplasman yasağının kaldırılması yönünde aldığı tavsiye kararıyla ilgili olarak İstanbul Valisi Vasip Şahin açıklamalarda bulundu. Vasip Şahin, bu konuda yetkinin İl Güvenlik Kurulu'nda olduğunu ve henüz bu yönde bir karar alınmadığını söyledi.

"DEPLASMAN YASAĞI HENÜZ KALDIRILMADI"
AA'ya konuşan Vasip Şahin, "Deplasman yasağı İl Spor Güvenlik Kurulunda alınan bir karar. Bu yasak geçtiğimiz yıllarda da vardı, bu yıl da deplasman yasağının bir müddet daha devam etmesi kararlaştırıldı. Buradaki amacımız öncelikle taraftarın güvenliği. Hangi taraftar olursa olsun, rakip takım ya da ev sahibi takım fark etmiyor. Deplasman yasağının altında yatan şey takım taraftarlarının güvenliğini sağlamak. 

Biz, her türlü ihtimale karşı yasağın bu sene de devam etmesi konusunda karar almıştık. Kulüpler Birliğinin açıkladığı bu kararı, bizden beklenti ve talep olarak görüyoruz. Henüz bizden hiçbir yazılı talepleri olmadı ama biz bunu değerlendiriyoruz. Şartlarımız ve imkanlarımız deplasman yasağının kaldırılmasını sağlayacak kadar rahatlarsa, bunu kaldırmakta tereddüt etmeyeceğiz.

İl Güvenlik Kurulunu her zaman toplayabiliriz. Şartlar oluştuğu takdirde yasağı derhal kaldırırız. Bizim temennimiz de bütün taraftarların yan yana, iç içe, birlikte sevinmeleri. Sporun amacı dostlukları geliştirmek. Biz de bir an önce deplasman yasağının kaldırılması için şartların oluşmasını temenni ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.